Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Po trzech rundach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – w czołówce „metalka” i „Venulet”
Zatrzymali Afgańczycy bez dokumentów

Zatrzymali Afgańczycy bez dokumentów

STRAŻ GRANICZNA. Dwóch mężczyzn podających się za obywateli Afganistanu zatrzyma...

Powrót neurochirurgii do stolicy Podhala

Powrót neurochirurgii do stolicy Podhala

NOWY TARG. Oddział neurochirurgiczny w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im...

Awantura w uzdrowisku

Awantura w uzdrowisku

POWIAT NOWOTARSKI. Pięć osób awanturowało się w jednym z lokali w Rabce-Zdroju. ...

Zatrzymany podpalacz na Orawie

Zatrzymany podpalacz na Orawie

POWIAT NOWOTARSKI. 34-letniego podpalacza zatrzymali funkcjonariusze z komisaria...

Trzeźwość – polskie „być albo nie być”. V Kongres na Podhalu

Trzeźwość – polskie „być albo nie być”. V Kongres na Podhalu

LUDŹMIERZ – NOWY TARG. Czołówkę polskich terapeutów i liderów ruchu abstynenckie...

Hiszpańskie wyzwanie

Hiszpańskie wyzwanie "Kropka"

SPORTY SIŁOWE. Robert „Kropek” Cyrwus, strongmen z Podhala zwyciężył w polskic...

Reklama

Po trzech rundach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – w czołówce „metalka” i „Venulet”

ligstzrel17

POWIAT NOWOTARSKI. Kilkunastoletnią tradycję ma organizowana na nowotarskiej strzelnicy LOK Międzyszkolna Liga Strzelecka. Tradycyjnie też bierze w niej udział młodzież reprezentująca różne placówki oświatowe z całego powiatu. Tegoroczna edycja zwycięstwo przyniosła drużynie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek z Nowego Targu, za nią – z niewielką różnicą punktową – uplasowali się kadeci z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu, a III miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół w Jabłonce.

W trzech rundach Ligi Międzyszkolnej (dwie w październiku, jedna w listopadzie) zmagało się pięć reprezentacji, a poziom ich składów można uznać za dobry. Jesień to czas rozgrywania takich zawodów strzeleckich w całej Polsce, jednak na Podhalu zawodnicy muszą wytrzymać temperatury znaczne niższe niż w innych rejonach kraju. Zainteresowanie młodzieży strzelecką rywalizacją jest duże, jednak coraz mniej szkół – ze względów czasowych i finansowych – wystawia swoje drużyny, bo udział wymaga przyjazdów na treningi. W tegorocznej Lidze brakło już np. biorących wcześniej udział ekip z I LO w Nowym Targu i z Rabki-Zdroju.

Bój o czołowe miejsce rozegrał się tego roku między reprezentacjami „metalki” i „Venuleta”. W pierwszej rundzie drużyna „Venuleta” zajęła II miejsce, ze stratą jedynie 6 punktów w stosunku do „metalki”. Z 11 punktami mniej niż „Venulet” na III miejscu znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 z Nowego Targu. Dla kadetów była to bardzo dobra pozycja wyjściowa do dalszej rywalizacji. W drugiej rundzie „Venulet” uplasował się na III pozycji, ze stratą 63 punktów w stosunku do „metalki”. W ostatniej rundzie kadeci wywalczyli pierwszą lokatę z przewagą 20 punktów nad „metalką”. Niestety, było to za mało i w rezultacie musieli uznać wyższość rywala. Po trzech rundach ekipie „Venuleta”, która w klasyfikacji generalnej uzyskała 49 punktów mniej niż liderzy, przypadło II miejsce. Nad kolejną drużyną - Zespołem Szkół w Jabłonce – uzyskała ona przewagę 119 punktów.

Skład reprezentacji „Venuleta”, który oprócz pucharu za II miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył kilka medali za wyniki indywidualne po każdej z rund, to: Kinga Rusnak, Justyna Kmin i Patryk Bąk – z klasy I wojskowo-policyjnej; Marta Fyda i Patrycja Karciarz z klasy II policyjnej; Maciej Miłek z klasy II wojskowo-pożarniczej oraz Szymon Horniczak i Łukasz Mrowca z klasy III wojskowo-policyjno-pożarniczej.

Końcowe wyniki po III rundach:

1.ZSTiP - 2881 pkt
2.PLO „Venulet” - 2832 pkt
3.ZS Jabłonka - 2713 pkt
4.ZSO nr 2 - 2711 pkt
5.Gimnazjum nr 2 Nowy Targ - 2606 pkt.

Pucharami były tego roku uhonorowane wyniki od I do V miejsca, a wręczali je w finale prezes Zarządu Powiatowego LOK Michał Maciaszek i wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek.

Sekretariat Prywatnych Szkół Średnich
im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00
Nowy Targ, ul. św. Katarzyny 1
tel.: 18 266 75 34, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting
Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama