Podhale Region

Środa, 14 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 13 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu W III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim – trójka z „Venuleta” o włos od zwycięstwa
Śledztwo w sprawie korupcji w PZD – przedłużone na kolejny kwartał. Piętnasty zatrzymany – za 120 tys. zł łapówek

Śledztwo w sprawie korupcji w PZD – przedłużone na kolejny kwartał. Piętnasty zatrzymany – za 120 tys. zł łapówek

POWIAT NOWOTARSKI. Afera korupcyjna w Powiatowym Zarządzie Dróg zatacza coraz sz...

Przywrócenie obelisku – ze szwadronem kieleckich ułanów

Przywrócenie obelisku – ze szwadronem kieleckich ułanów

NOWY TARG. To była uroczystość bardzo kameralna, ale z wojskowym szykiem. Przywr...

Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej w Waksmundzie

Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej w Waksmundzie

WAKSMUND. 8 listopada 2018r w Szkole Podstawowej w Waksmundzie miała miejsce w...

Tablice na grobach legionistów – z inicjatywy prawnuków

Tablice na grobach legionistów – z inicjatywy prawnuków

NOWY TARG. Tuż przed 11. listopada biało-czerwone tabliczki formatu A4 z legiono...

Nowotarskie przedszkolaki dla Niepodległej

Nowotarskie przedszkolaki dla Niepodległej

NOWY TARG. 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była uczczona nie...

Czy chcemy Polski wiernej chrześcijańskim korzeniom

Czy chcemy Polski wiernej chrześcijańskim korzeniom

ZAKOPANE. Uroczyście świętowano 100 rocznicę odzyskania niepodległości w stolicy...

Reklama

W III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim – trójka z „Venuleta” o włos od zwycięstwa

wielobójkwiat18

NOWY TARG. Wyjątkowo piękny i okazały puchar przywiozła trzyosobowa reprezentacja klas mundurowych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta z krytej strzelnicy przy ul. Fabrycznej w Krakowie. Jest to trofeum za zdobycie II miejsca w III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Prestiżowe zawody w dniu święta „czerwonych beretów” organizował Związek Polskich Spadochroniarzy.

Patron Wieloboju to jedna z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a wdowa po generale co roku funduje puchar dla zwycięskiej drużyny w kategorii klas mundurowych. W strzeleckich zmaganiach biorą udział trzyosobowe ekipy ze szkół prowadzących takie klasy w całej Polsce. III edycja zgromadziła 9 takich drużyn, oczywiście najwięcej z Małopolski. W sumie jednak, w czterech kategoriach, strzelając z różnej broni, rywalizowali także zawodowi żołnierze, żołnierze emeryci, studenci i pracownicy naukowi czterech uczelni, samorządowcy oraz zaproszeni goście – ogółem ok. 70 osób. Wszyscy celowali do tarczy w postawie stojącej, z wolnej ręki.

Trójka reprezentująca „Venuleta”, pod opieką instruktora strzelectwa, ppłka Wiesława Patlewicza, stanęła przed sprawdzianem swoich umiejętności, otrzymawszy różnego rodzaju broń małokalibrową bocznego zapłonu: Ania Morawa - karabin Margolin, Patryk Bąk – karabinek CZ z lunetą, a Justyna Kmin – karabinek powtarzalny MP-5. Po deszczowym początku dnia na czas strzelania, szczęśliwie wyjrzało już słońce.

Punktowaniu podlegały zarówno 3 strzały próbne, jak i 5 właściwych. O wyniku drużyny decydowała suma punktów. Opiekunowie i goście mieli możliwość odświeżenia swoich umiejętności, strzelając honorowo z pistoletu Glock. W tym gronie opiekun nowotarskich kadetów wzbudził uznanie swoją celnością.

Suma 127 punktów I miejsce przyniosła ekipie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale pod Krakowem, ale tuż za nią, z dwupunktową zaledwie różnicą, uplasowała się drużyna „Venuleta”. Ta minimalna przewaga rywali uświadomiła nowotarskim kadetom, jak blisko byli pełnego sukcesu. Na wynik naszej reprezentacji zapracował przede wszystkim Patryk Bąk z klasy II wojskowo-policyjnej, wzbudzając niedowierzanie fantastycznym wynikiem: 80 punktów na 80 możliwych.

Nagrody wręczane były przy udziale wdowy po gen. Kwiatkowskim, a każdy uczestnik trzech pierwszych drużyn dostał medalion na biało-czerwonej wstędze, ze znakiem Związku Polskich Spadochroniarzy na awersie i popiersiem gen. Kwiatkowskiego na rewersie. Puchar za II miejsce ma wysokość ponad pół metra.

Wyjazd do Krakowa w wolną od nauki sobotę zrekompensowały reprezentacji „Venuleta” jeszcze inne profity z udziału w zawodach: możliwość obejrzenia wystawy sprzętu wojskowego w Klubie Wojsk Specjalnych i polowa kuchnia z ofertą, jakiej się nie spodziewali. Radość kadetów była wielka i nie mniejszy jest zapał do udziału w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Wieloboju.

Kadeci w III Ogólnopolskim Wieloboju

Fot. z archiwum Szkoły

 

 

 

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting
Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama