Podhale Region

Wtorek, 12 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 12 Gru 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

Na rynku – magia i zapach świąt. Targi i lodowisko - otwarte

targboz17NOWY TARG. Przedświąteczny czas rozgościł się na dobre w sercu miasta. Choinka przy ratuszu płonie girlandą lampek, latarnie ubrały się w świecące korony i siatkę kryształków. Można śmigać po lodzie, kramy kuszą wszelkim dobrem. A niedzielny wieczór – z otwarciem Targów Bożonarodzeniowych i tafli lodowiska - w ogóle był magicznym czasem.

Łódzka ASP w „Jatkach”. Moment twórczego dojrzewania

jatlodz17NOWY TARG. Symboliczny tytuł: "Malarze i rysownicy 2... 1... 0... start" przyświeca wystawie dzieł wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego z Łodzi w nowotarskiej Galerii BWA „Jatki”. Autorzy związani są z pracowniami Rysunku i Działań Interdyscyplinarnych prof. Piotra Stachlewskiego i mgr Oli Kozioł, także Rysunku i Technik Ilustracyjnych dr Marzeny Łukaszuk.

Poetycko w czarnodunajeckiej gminie

GMINA CZARNY DUNAJEC. Poetyckie Katarzynki zgromadziły poetów, miłośników poezji oraz wielu gości. To podczas nich wójt Józef Babicz wręczył także nagrody wójta za szczególne osiągnięcia i zasługi dlDSC 4077a kultury czarnodunajeckiej gminy. Tym razem nagrodę otrzymały dwa zespoły gminne Watra i Piekielnicanie.

#Sylwester Marzeń z Dwójką

ZAKOPANE. Widzowie Dwójki w tym roku sylwestrową noc spędzą w Zakopanem. Zobaczą spektakularne połączenie podhalańskiej tradycji z najlepszą polską i światową muzyką rozrywkową w doskonDSC 2561 wynikałej oprawie! Telewizja Polska i Miasto Zakopane podczas konferencji prasowej zaprezentowali gwiazdy tegorocznego Sylwestra.

Orawskie zbyrcoki wręczone

GMINA JABŁONKA . II Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” odbył się w OrawJAN 2132skim Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce. Uczestniczyło w nim ponad 200 wykonawców.

Kultura, tradycja, historia, turystyka i sport – silna stroną gminy

Rozmowa z Anną Trebunią – Wyrostek, dyrektoranna trebunia wyrostek Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec o kulturze, promocji i turystyce oraz planach na kolejny rok.

Ks. Tischner znów stanął wśród górali. Wzruszające Zaduszki

P2900211NOWY TARG. Kapłana, filozofa, kapelana Związku Podhalan wspominało grono jego przyjaciół z całego Podhala, także pokaźna grupa z bliskiej jego sercu Łopusznej i kontynuator dzieła – brat Kazimierz. Zaduszki Tischnerowskie w Izbie Regionalnej MOK-u stały się jednocześnie promocją najnowszego dzieła redaktora Wojciecha Bonowicza – „Ks. Józef Tischner – krótki przewodnik po życiu. Nieznane teksty”.

2. Mikołajkowy Turniej – z szachowym pojedynkiem włodarzy (i arcymistrzów)

turszachmik17NOWY TARG. Czterdziestu zawodników wytężało mózgi nad szachownicami w II Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Miłośnicy królewskiej gry, przy stolikach z zegarami, wypełnili cały hol MOK-u. Rozgrywki trwały kilka godzin. Ich kulminacją był szachowy pojedynek burmistrza ze starostą (przy pomocy arcymistrzów w roli suflerów).

Smocza Legenda

GMINA RABA WYŻNA. Najmłodsi mieszkańcy obejrzeli spektakl przygotowany na pSmocza legenda 1 wynikodstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy o Smoku Wawelskim w sali teatralnej w Domu Parafialnym w Rabie Wyżnej.

Witkowski, „Mali Śwarni” & Magda Panek show (z galerią)

witkow2NOWY TARG. Poziom i temperatura zabawy były porównywalne z wysokością, na której się ona odbyła – IX piętro Galerii „Buy & Fly”, czyli sala widokowa hotelu teraz już „Casa”. VI edycja projektu „Mozart kontra Sinatra” potwierdziła swoją renomę innowacyjnego pomysłu na interaktywne show muzyki rozrywkowej. Show, które wyszukuje i angażuje lokalne talenty.

Spotkanie z mistrzem świata w iluzji na wesoło

GMINA RABA WYŻNA. Spotkanie z mistrzem świata w kategoMagic Markus 1 wynikrii Comedy Ilusion oraz jedynym w Polsce biegłym sądowym z zakresu sztuki iluzji zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w ramach „Jesiennych weekendów ze sztuką teatralną”.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama