Podhale Region

Wtorek, 22 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

II Ogólnopolski Festiwal. Niepełnosprawni artyści, czyli… radość aż do łez

integra180NOWY TARG. To był ogromny wysiłek organizatorów, sponsorów, opiekunów, uczestników, ale udało się nadzwyczajnie! II Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tanecznym krokiem ku integracji” był dwudniowym ciągiem występów i wzruszeń. Przez scenę w MOK-u przewinęły się aż 33 grupy uczestników z połowy kraju.

Marek Kossowski i jego niepełnosprawni artyści – relacje fantastycznie barwne

marek181NOWY TARG. Ta niecodzienna wystawa w murach Galerii BWA „Jatki” zdarza się w czasie, gdy obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ściany przybytku sztuki zabarwiały się wszystkimi kolorami od tkanin, które wyszły spod ręki mistrza i jego podopiecznych. A że wspólne tworzenie rodzi relacje szczególne, nie bez powodu tytuł wystawy brzmi: „Fascynacje i inspiracje. Ja i moi podopieczni”.

Animacyjno-historyczna inicjatywa. Pomóżmy zdobyć grant!

aniagrant1NOWY TARG. Anna Jagoda Mrożek jako Studio Filmowe Effata Anima wraz z przyjaciółmi ma pomysł, jak pozytywnie zmienić nasze miasto. Powstał projekt warsztatów filmu animowanego dla dorosłych, który walczy o grant programu LECHSTARTER. Obecnie w rankingu NOWY TARG znajduje się na 4 miejscu, a o 50 tys. złotych walczy 11 projektów. Potrzebne są głosy, by pomysł się ziścił.

Zakończył się XIII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…"

ZAKOPANE. W niedzielę zakończył się organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej, podczas którego od trzynastu już lat młodzież z całedsc 0976j Polski spotyka się, aby rozwijać swoje talenty, odpowiadając w ten sposób wezwanie Jana Pawła II „Szukałem Was…”.

Odkrywanie Wawrzyńcoków – nowa wystawa w Muzeum Podhalańskim

NOWY TARG. W sali reprezentacyjnej ratusza wypełnionej do ostatniego miejsca, przy dźIMG 6840 wynikwiękach kapeli góralskiej odbył się niezwykły wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu”. W środowy wieczór każdy kto przybył do nowotarskiego muzeum mógł wsiąść udział w wydarzeniu upamiętniającym dwóch wybitnych podhalańskich artystów – rzeźbiarzy Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka oraz jego brata Piotra. Ich postaci i dokonania artystyczne przypominają i promują wśród podhalańskiej młodzieży organizatorzy XV jubileuszowego konkursu „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka organizowanego corocznie przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.

Majówka z lepieniem pierogów, turniejem i teatrem ognia

SZAFLARY. III Majówka zakończyła się biciem rekordu Polski w lepieniu III Majówka w Sercu Podhala 117 Kopiowanie wynikpierogów na czas w parach w Sercu Podhala. Na Szaflarzańskie Błonia przybyli licznie mieszkańcy i goście. Jak co roku program imprezy obfitował w wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych.

Podwójna inauguracja: 21. Przeglądu Filmów o Sztuce i Kina Miejsce

ZAKOPANE. Ogrom prezentowanych propozycji filmowych może przyprawić naprawdę o zawrót głowy. Jest bogato, intensywnie, filmowo. I tak będzie, aż do niedzieli, za sprawą tegorocznej E3A9984 wynik 21. edycji Przeglądu Filmów o Sztuce, który rozpoczęliśmy 11 kwietnia o godz. 18:00 w pierwszym kinie studyjnym w Zakopanem – Kinie Miejsce, które tym samym oficjalnie zainaugurowało swoją działalność.

Poezja codziennego użytku – z gościną w Galerii

poecijat18NOWY TARG. Poezją można się karmić i dzielić jak chlebem, częstować jak jabłkiem. Można ją sobie opowiadać jak bajkę na dobranoc i mówić nią „dzień dobry”. Można też nią rozmawiać, można się zaprzyjaźniać. Poezja jest bowiem jak artykuł pierwszej potrzeby, jak tlen, którym się oddycha i „goi rany zadane przez rozum”. Przekonali o tym poeci z różnych stron Polski, spotkawszy się w murach Galerii BWA „Jatki”. Przywieźli oni słuchaczom antologię poezji współczesnej „Poezja na każdy dzień”, mnóstwo wzruszeń, wierszy, muzyki, zdjęć. Rozłożyli przed nimi plon swojej twórczości.

W „Jatkach” – pejzaże kojące duszę

kaztward18NOWY TARG. Patrząc na kilkadziesiąt większego i mniejszego formatu obrazów, które mieszkają teraz we wnętrzu Galerii „Jatki” – trudno uwierzyć, że wyszły spod silnej męskiej ręki. Akwarele i nieliczne olejne prace Kazimierza Twardowskiego zadziwiają bowiem szlachetnością formy, subtelnością kolorytu, sentymentalną aurą.

Dla kogo MOK? Dyrektor Bolesław Bara: - Aby nie dochodziło do rękoczynów, burd, przepychanek…

Bolek18NOWY TARG. Sprawa wynajmu sali w MOK-u niepomiernie podniosła dramaturgię poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Naładowane emocjami wystąpienia i wymiany zdań nie tłumaczyły jednak jasno okoliczności tej historii, a sam dyrektor MOK-u - podejrzany o blokowanie inicjatyw patriotycznych środowisk - o wyjaśnienie poproszony nie został. Radnym został po tym epizodzie posmak afery z historyczno-politycznym podtekstem i... filmik do obejrzenia na kanale YOU TUBE.

Razem możemy wygrać 50 tysięcy zł dla miasta - przez projekt „Nowy Targ – animowane historie”

AM7NOWY TARG. Dobrze już znana z wielu filmowych akcji Anna Jagoda Mrożek (Studio Filmowe Effata Anima) została zakwalifikowana przez jury programu grantowego Lechstarter do etapu finałowego, czyli głosowania internautów. Jej projekt nosi nazwę „NOWY TARG – ANIMOWANE HSTORIE” i ma szanse zjednoczyć mieszkańców w kreatywnym działaniu.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama