Podhale Region

Wtorek, 12 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 12 Gru 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

Komunikacja, transport górski i ratownictwo w górach

ZAKOPANE. IX Międzynarodowe Forum Górskie 2017 tym razem toczyło się pod hasłem: „Współczesne i historyczne wybrane aspekty tatrzańskiego systemu komunikacyjnego oraz transportu linowego i ratownictwa górskiegIMG 20171207 094710o”.

Mocne wiatry - uwaga na halny nawet do 200 km/h

PODHALE. Także dziś należy uważać na mocne wiatry. Wiejąc2013 12 26 11.53.15 Kopiowaniey halny może mieć dziś prędkość od ok. 110 do 130 km na godzinę, a w Tatrach nawet do 200 km na godzinę. Taka sytuacja będzie co najmniej do jutra.

Konkurs na „Najpiękniejszy ogród w gminie Raba Wyżna 2017”.

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA RABA WYŻNA. Kilka miesięcy trwał konkurs na „Nphoca thumb l najpikniejszy ogrd w gminie raba wyna 2017 1ajpiękniejszy ogród w gminie Raba Wyżna 2017”. W tym czasie specjalna komisja oceniała zgłoszone do udziału ogrody i ogródki. Zwycięzców tych zmagań poznaliśmy podczas galowego koncertu. Otrzymali oni specjalne statuetki oraz nagrody.

Smog nad turystyką

ZAKOPANE. Wiele zagadnień związanych z turystyką poruszali eksperci podczas XIX TatrzańskDSC 1630 wynikiego Forum Gospodarczego, które odbyło się 23 listopada w hotelu Belvedere w Zakopanem. Jednak tematem numer 1 był smog.

Kolejne Szaflary Tour 2017

SZAFLARY. Tegoroczna edycja Szaflary Tour odbyła się tradycyjnie na placu przy kościele św. Andrzeja Apostoła, pod hasłem MTB przygoda. Zmieniona formuła związana była z przeprowadzeniem szkoleń podstawowych dla dzieci z zakresu techDSC03089 Kopiowanie wyniknik jazdy na rowerze górskim. W tym celu do szkolenia został wykorzystany pumptrack oraz liczne przeszkody imitujące te prawdziwe, które można spotkać w terenie górskim.

Nieco mniej kozic w Tatrach

TATRY. 1263 - tyle kozic naliczono tej jesieni w Tatrach. Akcja odbyła się pfot. Stanisław Wierzbanowski TPN 2 wyniko polskiej i słowackiej stronie gór jednocześnie.

II Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich

GMINA NOWY TARG. Gospodynie z 11 wiosek rywalizowały dziś na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. Choć Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich gminy Nowy Targ odbywał sieDSC07302 dopiero po raz drugi, to jednak panie walczyły zawzięcie, śpiewajac i prezentując niedługie spektakle. 

Gmina Nowy Targ na targach SNOW-EXPO w Warszawie

GMINA NOWY TARG. Targi Snow Expo to jedno z największych, wydarzeń o temareceived 1374945265968469tyce sportowo-turystyczno-zimowej, które gromadzi tłumy miłośników białego szaleństwa. W dniach 4 – 5 listopada 2017 roku na PGE Narodowym przedstawiciele Gminy Nowy Targ wraz z Wójtem Gminy Panem Janem Smarduchem uczestniczyli w targach.

Ruszyły prace w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym

ORAWA. W zubrzyckim skansenie – Muzeum – Orawskim Parku EtnograM OPE 1 wynikficznym z początkiem września rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

Perspektywy polsko-słowackiej współpracy regionalnej i transgranicznej - wspólne spotkanie

POLSKA/SŁOWACJA. Wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Rady Narodowej Republiki Słowackiej odbyło soz3byo33yla66f73o wynikię w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Związku Euroregion Tatry na czele z przewodniczący Rady Związku Euroregion Tatry Bogusławem Waksmundzkim oraz wraz z partnerem słowackim Združeniem Euroregión Tatry.

Czarny Dunajec z nowy ścieżkami

GMINA CZARNY DUNAJEC. Czarnodunajecka gmina jest pełna zabytków i historii. Teraz6b6f97752b29ac8c6dca6e9593fe4187 wynik coraz śmielej stawia i na turystykę oraz inwestycje przygotowywane z myślą o turystach. Są budowane i rozbudowywane ścieżki rowerowe.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama