Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

Odbył się Walny Zjazd Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy

PIENINY. Pieniński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego P1000652w Szczawnicy, najstarszy w kraju, o 125.letnich korzeniach, podsumował swoją czteroletnią kadencję. Zarząd pod przewodnictwem prezesa Marka Misztala otrzymał absolutorium.

Jeszcze w tym roku - kolejne połączenia transgraniczne na Słowację

poltrans181POLSKA-SŁOWACJA. Start połączeń z Nowego Targu do Popradu z przesiadką na Łysej Polanie, koordynacja rozkładów jazdy oraz nowe połączenia autobusowe, które umożliwią dojazd na szlaki po słowackiej stronie granicy – to kolejny pomysł Województwa Małopolskiego związany z rozwojem połączeń transgranicznych pomiędzy Małopolską i Krajem Preszowskim na Słowacji.

Prezydent Andrzej Duda w Gorcach

PODHALE. Wczoraj w Gorcach był prezydent Andrzej Duda. Odwiedził m31069107 748971765309170 2902223072511655936 niędzy innymi schronisko na Turbaczu. Tam chętnie sfotografował się z obsługą. 

Inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce, tym razem w Pieninach

POWIAT NOWOTARSKI. W Krościenku nad Dunajcem, w amfiteatrze Pod Wierzbą, odbyła się 1 maja inauguracja letniego sezonu turystycznego 2018 z udziałem członków zarządu województwa małopolskiego Grzegorza Lipca i LeP1000403 wynikszka Zegzdy. Goście przybyli na łodziach flisackich pod przystań przy amfiteatrze w towarzystwie gospodarzy – wójta gminy Krościenko nad Dunajcem Jana Dydy i przewodniczącego Rady Gminy Tomasza Gabrysia. Wśród gości witany był Jan Komorek - radny powiatu nowotarskiego i Stanisław Bisztyga, senator VII kadencji, z żoną Wiktorią.

Z Krakowa na 4 kontynenty i „bez wiz do USA” (aktualizacja)

ZAKOPANE. Imponująca jest sieć połączeń z lotniska Kraków Airport. Oferuje ono aż ponad 100 połączeń z 4 kontynentami: Europą, Azją, Afryką i Południową Ameryką, obsługę 22 przewoźników.lot W najnowszej tegorocznej siatce połączeń pn. #PROSTOzKRAKOWA znalazły się: Węgry (Budapeszt), Bułgaria (Burgas), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj) i Jordania (Amman). Natomiast już od 1 lipca dreamlinery LOT-u będą latały dwa razy w tygodniu do Chicago w Stanach Zjednoczonych.

Nowe połączenie do Budapesztu i ruszyła przedsprzedaż biletów do Chicago

PODRÓŻE. Pasażerowie latają już od 27 kwietnia ze stolicy Małopolski do Budapesztu. Od lipca przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów z Krakowa do Chicago. MG 5090m wynik

Wiosenne narty na Kasprowym Wierchu. Promocja na skipassy

TATRY. Narty w kwietniu na naturalnym śniegu, w wysokogórskich warunkach? Trudno się oprzeć tym bardziej, że od 16 kwietnia skipassy są dostępne w niższych cenach. Jak co roku sezon na Kasprowym Wierchu trwPKL Kasprowy Wierch 1 wynika najdłużej w Polsce!

Wspomnienie po fioletowych łanach

krokusy18TATRY. Turyści, którzy zjechali pod Tatry i w Tatry na długi weekend, mogą już nie zastać kwitnących fioletowo łanów. Dlatego miłe im będą choćby zdjęciowe wspomnienia po wspaniałych widokach. W tym wiosennym sezonie Tatrzański Park Narodowy wespół z gminą Kościelisko i Lokalną Organizacją Turystyczną – rozwijał akcję HOKUS KROKUS, by chronić ten przyrodniczy fenomen, zarazem zapewnić rzeszom „krokusowych” turystów komfort i bezpieczeństwo.

Lawinowe ABC po raz siódmy

TATRY. Już po raz siódmy w ramach akcji Lawinowe ABC zorganizowano liczne wydarzenia – wycieczki edukacyjne dla uczniów, warsztaty z ratownikami TOPR, prelekcje, konkursy. Większlawinoweabc1 wynikość działań koncentrowała się wokół treningowego centrum lawinowego PZU na Kalatówkach.

Już 27 kwietnia ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna

PODHALE. Przypominamy, że już od dziś mieszkańcy Małopolski i turyści, którzy chcą szybko i komfortowo do14stać się z Nowego Targu do Zakopanego i ominąć kilometrowe korki na Zakopiance. Mają oni do dyspozycji 31 regularnych połączeń kolejowych dziennie realizowanych nowoczesnymi pociągami województwa małopolskiego.

Turysto! Szanuj fioletowy cud, czyli akcja HOKUS KROKUS

krokus18TATRY – PODHALE. Przed nami dwa weekendy z pogodą idealną na górskie wycieczki. I zaczynają kwitnąć krokusy. Ten zjawiskowy, fioletowy cud natury potrwa krótko, a doświadczenia kilku poprzednich lat pokazały, że w każdy weekend kwitnienia tylko do Doliny Chochołowskiej zjeżdża ok. 70 tys. ludzi. By zapobiec problemom, perturbacjom i szkodom w przyrodzie związanym z takim najazdem, Tatrzański Park Narodowy wespół z gminą Kościelisko i Lokalną Organizacją Turystyczną – rozwija akcję HOKUS KROKUS.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama