Podhale Region

Wtorek, 12 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 12 Gru 2017 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

Loty Kraków - Lourdes w 160 lecie objawień (aktualizacja)

FRANCJA. Rok 1918 będzie rokiem 160 rocznicy objawień w Lourdes. To z tej okazji już 25 marca zostaDSC07653ną uruchomione połączenia lotnicze Kraków - Lourdes. Samoloty pomiędzy stolicą Małopolski, a Sanktuarium będą latały dwa razy w tygodniu.

Pamięci brata Witalisa

Pod patronatem Podhale Region. GMINA CZARNY DUNAJEC. Pamięć brata Witalisa, czyli Wojciecha Lei z Podczerwonego, który był pierwszym pomocnikiem św. Brata Alberta Chmielowskiego uczcili mieszkańcy gminy podczas „Dnia brata WitalisDSC 4524a”. Były wykłady, wspomnienia, konkursy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz i Zgromadzenie Albertynów.

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła w stolicy Podhala

NOWY TARG. Nawiedzenie figury św. Michała Archansw Michał Archaniołioła z cudownej groty objawień na górze Gargano będzie w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej od 8 do 10 listopada. Po każdej mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

Matko Boga, Królowo Świata… XXVIII Archidiecezjalny Sacrosong 2017 – tego roku Maryjny

sacoros17NOWY TARG. Doroczny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu to wydarzenie o wymiarze archidiecezjalnym a o niezmiennym jego powodzeniu świadczą zarówno poziom, jak ilość wykonawców. Świadczyła również frekwencja podczas niedzielnego Koncertu Laureatów, gdy w sali widowiskowej MOK-u brakło siedzących miejsc.

Wszystkich Świętych - "Zbawienie u Boga naszego"

PODHALE. Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, gdy odwiedzamy cmentarDSC02392ze, zapalamy znicze, ale przede wszystkim modlimy się za naszych zmarłych. Wierzymy, że są oni w Niebie, są wśród świętych.

Śp. ks. prałat Franiszek Juchas spoczął w Czarnym Dunajcu

GMINA CZARNY DUNAJEC. Dzisiaj na cmentarzu w Czarnym Dunajcu w rodzinnym grobowcu spoczął ks. prałat Franciszek Juchas, wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a prywatnie brat śp. ks. TadDSC02895 wynikeusza Juchasa, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. W pogrzebowej uroczystej mszy świętej udział wzięło aż 106 kapłanów. Koncelebrze przewodniczył ks. bp Jan Zając.

Finał XXI Stabat Mater

GMINA JABŁONKA. XXI Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” dobiegł końca. Był on, jJAN 6149ak co roku zorganizowany w siedzibie Orawskiego Centrum Kultury. Festiwal ów był czasem radosnego spotkania młodych i wielbienia Boga poprzez śpiew, zabawę i wspólną modlitwę.

Pożegnanie ks. prałata Franciszka Juchasa

PODHALE. Uroczysta importa rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe ks. prałata Franciszka Juchasa, bDSC07546rata śp. ks. prałata Tadeusza Juchasa, kustosza sanktuarium Matki bożej Królowej Podhala odbyła w niedzielę w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie, gdzie zmarły duszpasterz był przez lata proboszczem.

Święci z Pańskiego Orszaku

orszakws17NOWY TARG. Nowy Targ dołączył do grona miast, które przed 1. Listopada urządzają Orszak Wszystkich Świętych. To radosny pochód – ze śpiewem i modlitwą - dorosłych i dzieci przebranych za swoich patronów lub innych wybrańców Boga. Ma on przypominać o prawdziwym wymiarze tego dnia.

Zmarł Ks. Prałat Franciszek Juchas, wieloletni proboszcz w Poroninie

PODHALE. Dzisiaj 15 listopada po południu zmarł nagle w drodze do kaplicy na nabożeństwo w ks juchas franciszekStarem Bystrem ks. prałat Franciszek Juchas, brat śp. ks. prałata Tadeusza Juchasa, kustosza sanktuarium Matki bożej Królowej Podhala.

XXI Stabat Mater - Festiwal Piosenki Religijnej

JABŁONKA. Trzydniowy XXII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie - Stabat Mater zgromJAN 5825adził licznych wykonawców z całej Małopolski. Gwiazdą festiwalu w tym roku jest New Day. Wystąpi ona w niedzielę o godzinie 18.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama