Podhale Region

Środa, 14 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 13 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

Nie zmarnujmy naszego ogromnego dziedzictwa

DSC03911NOWY TARG. Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w stolicy Podhala rozpoczęły się uroczystą koncelebrowaną mszą świętą z udziałem licznych pocztów sztandarowych w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta i powiatu, ale przede wszystkim licznie mieszkańcy.

- Wtapiacie się w dzieło Stwórcy. Wypasowy sezon – dziękczynnie zakończony w Ludźmierzu

bacowludz18PODHALE. Owcze stada zeszły z hal. Jesienne Święto Bacowskie w ludźmierskim Sanktuarium uroczyście i pobożnie zakończyło dzisiaj wypasowy sezon – sezon wyjątkowo długi, ciepły, obfity w trawę i mleczne pożytki.

W 24 rocznicę od cudownego ocalenia kościółka na Piątkowej Górze (Aktualizacja - kolejna galeria)

DSC03448CHABÓWKA. Uroczyście - jak co roku - dziękczynną mszą świętą koncelebrowaną upamiętniono 24 rocznicę cudownego ocalenia podpalonego zabytkowego drewnianego kościołka św. Krzyża na Piątkowej Górze. Dzisiejszą eucharystię koncelebrował ks. prałat płk dr hab. Stanisław Gulak, rektor i profesor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu To także on głosił homilię.

Poświęcenie kapliczki św. Joanny Beretty Molli w Sromowcach Niżnych

IMG 1210GMINA CZORSZTYN. U podnóża Trzech Koron, w Sromowcach Niżnych, w ubiegłą sobotę - 20 października 2018 roku - została poświęcona drewniana kapliczka ku czci św. Joanny Beretty Molli. Ta współczesna Święta znalazła tutaj swoje miejsce za staraniem Stowarzyszenia jej imienia, oraz otwartości i hojności tutejszej społeczności, szczególnie Wspólnoty Gruntowej, reprezentowanej przez sołtysa Adama Grywalskiego, a także dzięki przychylności proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Marka Kądzielawy oraz ludzi dobrej woli m.in. ks. dra Piotra Gąsiora, Henryka Kozuba, Jana Wołyńskiego, Mateusza Siedlarczyka, Andrzeja Foksa, Tadeusza Kochańskiego oraz Piotra Sukiennika, głównego budowniczego kapliczki.

Jezus na lodowisku - zadbajmy o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego

DSC00466NOWY TARG. Jeszcze tylko do 1 października możemy oddać swój głos na Budżetet Obywatelskiw Nowym Targu.  W tym roku jest 8 projektów ogólnomiejskich, a w tym bardzo ważny dotyczący ewangelizacji, czyli "Jezus na lodowisku". Zachęcamy do głosowania przez interent, jeszcze dziś jest to możliwe do północy.

Modlitwa za misje

DSC07020PORONIN. Niedziela 21 października to Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Dom na Wzgórzu - siostra Danuta z Ludźmierza we Włoszech

katedra 11092018 14WŁOCHY. 7 września 2018 r. w piątek, s. Maria Grzesiuk z Watykanu i s. Danuta Lipińska z Ludźmierza przyjechały do Trivento (CB). Niemal na progu domu okazało się, że wieczorem o 18.00 w wigilię urodzin Matki Bożej w sanktuarium diecezjalnym w Canetto ks. Biskup Claudio Palumbo odprawia Mszę św. rozpoczynającą odpust i zaprasza siostry do wzięcia udziału.

Wystawa Jan Paweł II - Pamiętamy... w Zębie

003„Jan Paweł II – Pamiętamy...” to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek 11 października w Szkole Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie.

Przychodzimy do Ciebie Królowo Wojsk Górskich (z ponad 500 zdjęć)

DSC03161LUDŹMIERZ. Już po raz XXXI odbyły się Dożynki Podhalańskie. Tym razem były jednak wyjątkowe połączone z I Świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, której to żołnierze w 80 rocznicę zawierzenia się Matce Bożej Ludźmierskiej dziś odnowili uroczyście swe śluby. – Królowo Wojsk Górskich, opiekunko naszej Podhalańskiej Brygady przyrzekamy: służyć wiernie Rzeczpospolitej, bronić Jej niepodległości i granic. Sztandar, który nas jednoczy godnie nosić, a gdyby zaszła taka potrzeba, ciałem swoim chronić” – ślubowali dziś żołnierze.

Szpitalna kaplica - z relikwiami bł. Hanny Chrzanowskiej

Chrzanow18NOWY TARG. Kaplica Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego będzie teraz naznaczona obecnością bł. Hanny Chrzanowskiej. Przekazanie relikwii odbyło się podczas uroczystej i wzruszającej koncelebry w szpitalnej kaplicy, z udziałem personelu i dyrekcji placówki, władz powiatu oraz Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Dziękowali Bogu za plony, czyli Hołdymas

DSC 0089Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA CZARNY DUNAJEC. Rolnicy podziękowali Bogu za tegoroczne plony podczas tradycyjnego Hołdymasu. Wszystkie wieńce nawiązywały do tegorocznych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poświęcił je podczas eucharystii ks. Janusz Rzepa.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama