Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Śp. ks. prałat Franiszek Juchas spoczął w Czarnym Dunajcu

Reklama

Społeczeństwo

Śp. ks. prałat Franiszek Juchas spoczął w Czarnym Dunajcu

DSC02895 wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. Dzisiaj na cmentarzu w Czarnym Dunajcu w rodzinnym grobowcu spoczął ks. prałat Franciszek Juchas, wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a prywatnie brat śp. ks. Tadeusza Juchasa, kustosza ludźmierskiego sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. W pogrzebowej uroczystej mszy świętej udział wzięło aż 106 kapłanów. Koncelebrze przewodniczył ks. bp Jan Zając.

W uroczystym pogrzebie licznie uczestniczyli mieszkańcy za równo mieszkańcy wiosek, wchodzących w skład parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu. Byli więc mieszkańcy Starego Bystrego, gdzie wychował się ks. prałat Franciszek i gdzie mieszkał przez ostatnie lata swego życia, gdy przestał być proboszczem w Poroninie. W nabożeństwie wzięli więc udział i jego dawni parafianie z Poronina oraz z innych miejscowości w których pełnił posługę kapłańską.

Były też poczty sztandarowe, zarówno szkół, stowarzyszeń, jak i OSP, a także Związku Podhalan.

Ks. prałat Franciszek Juchas zmarł nagle w drodze na mszę świętą w Starem Bystrem, w wieku 76 lat.

Tutaj zdjęcia z pogrzebu

Tutaj pisaliśmy o imporcie czyli wprowadzeniu do kościoła w Poroninie sp. ks. prałata Franciszka Juchasa

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama