Podhale Region

Piątek, 25 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 27 Maj 2018 11am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Matko Boga, Królowo Świata… XXVIII Archidiecezjalny Sacrosong 2017 – tego roku Maryjny

Reklama

Społeczeństwo

Matko Boga, Królowo Świata… XXVIII Archidiecezjalny Sacrosong 2017 – tego roku Maryjny

sacoros17

NOWY TARG. Doroczny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu to wydarzenie o wymiarze archidiecezjalnym a o niezmiennym jego powodzeniu świadczą zarówno poziom, jak ilość wykonawców. Świadczyła również frekwencja podczas niedzielnego Koncertu Laureatów, gdy w sali widowiskowej MOK-u brakło siedzących miejsc.

Zapoczątkowany przez ks. Stanisława Bercala Podhalański SACROSONG doczekał się XXVIII edycji i tego roku zgromadził wykonawców nie tylko z Nowego Targu, Zakopanego, także wielu miejscowości Nowotarszczyzny i powiatu tatrzańskiego (Ochotnicy, Pyzówki, Szaflar, Bańskiej Niżnej, Zaskala, Poronina, Klikuszowej, Małego Cichego, Nowej Białej, Kluszkowców, Szczawnicy), również z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Brzeska, Trzebini-Sierszy, czy Wielogłowów w powiecie nowosądeckim.

Od 2006 r. organizatorem SACROSONGU jest nowotarska parafia pw. Św. Jana Pawła II - która niedawno przeżywała konsekrację swojej świątyni - we współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Każdej edycji przyświeca inne hasło. Tym razem brzmiało ono: „Matko Boża, jak dobrze Twym dzieckiem być”. O maryjnym charakterze Przeglądu przesądziły dwie znaczące rocznice: trzechsetna koronacji Obrazu Jasnogórskiego oraz setna objawień fatimskich. Dlatego też uczestników obowiązywało wystąpienie z jednym przynajmniej utworem maryjnym.

Przesłuchania poprzedzające Koncert Laureatów zajęły dwa dni, a Jury pod przewodnictwem krakowskiej organistki – Agnieszki Radwan-Stefańskiej, oceniło prawie 40 wokalnych występów, klasyfikując je w dwóch kategoriach: soliści i duety oraz zespoły. Publiczność wypełniająca salę MOK-u podczas Koncertu Laureatów mogła więc wysłuchać bardzo urozmaiconego programu z udziałem chórów, scholi, zespołów – również z własną instrumentacją i rodzinnych, jak familia Kutyłów z Nowego Targu. Dojrzałością, talentem i przeżywaniem wykonań wzruszali soliści – począwszy od najmłodszej, 5-letniej Matyldy Smoły z Tarnowa, po zdobywcę Grand Prix – Pawła Madzię z Nowego Sącza.

Sponsorzy zapewnili nie tylko cenne nagrody dla laureatów, ale i słodkie pakieciki dla tych, którzy zgłaszali się z odpowiedziami na szybkie konkursowe pytania w trakcie Koncertu Laureatów.
A do wystawienia w nim zakwalifikowani zostali:

„Boże Nutki” z Wielogłowów

Jakub Duda z Klikuszowej

„Katarzynki” z Nowej Białej

„Lulabby” ze Szczawnicy

Paweł Madzia z Nowego Sącza

Schola św. Jana Chrzciciela z Pyzówki

Klara Smoła z Tarnowa

Matylda Smoła z Tarnowa

Zespół Rodzinny Kutyłów z Nowego Targu

Zespół Wokalny z Ochotnicy Górnej.

XXVIII Sacrosong na Podhalu

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama