Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Loty Kraków - Lourdes w 160 lecie objawień (aktualizacja)

Reklama

Społeczeństwo

Loty Kraków - Lourdes w 160 lecie objawień (aktualizacja)

DSC07653

FRANCJA. Rok 1918 będzie rokiem 160 rocznicy objawień w Lourdes. To z tej okazji już 25 marca zostaną uruchomione połączenia lotnicze Kraków - Lourdes. Samoloty pomiędzy stolicą Małopolski, a Sanktuarium będą latały dwa razy w tygodniu.

Na spotkaniu promującym 160 rocznicę objawień w Lourdes pojawili się specjalni goście wprost z Francji. Byli: Josette BOURDEU, burmistrz miasta Lourdes, jej zastępca ds. turystyki wiceburmistrz Bruno VINUALES i przedstawiciele promocji Lourdes. Nie zabrakło i JE Xavier’a D'ARODES, arcybiskupa Sanktuarium w Lourdes, a ze strony polskiej bpa Jana ZAJĄCA. Byli obecni również Frédéric de TOUCHET, konsul generalny Francji oraz prezesi lotnisk: Bertrand BILGER, prezes Lourdes Pyrenees Airport i Radosław WŁOSZEK, prezes zarządu Kraków Airport.

Bertrand Bilger podkreślił, że uruchomione w ubiegłym roku połączenie do Lourdes miało aż 87 procentowe obłożenie, co jest ewenementem na dużą skalę. Z połączenia korzystali nie tylko Polacy, ale i Słowacy, Czesi, a nawet Ukraińcy. Ze statystyk wynika też, że z połączenia korzystało wielu ludzi młodych. Aż 98 procent ankietowanych pasażerów było bardzo zadowolonych z lotu samolotem na trasie Kraków – Lourdes i z powrotem. Zapewnił, że lotnisko leży zaledwie 10 km od Sanktuarium i można do niego dojechać wprost w lotniska autobusem na zaledwie 2 euro.

Z kolei Radosław Włoszczek podkreślił, że Balice wciąż się rozwijają, mają coraz to nowe udogodnienia, jak choćby lotniskowy hotel i doskonałe połączenie z centrum Krakowa. Zwrócił też uwagę, że rok 2018 będzie i szczególnym rokiem dla Polski, bo będziemy obchodzić 100 lecie odzyskania Niepodległości.

– Połączenie Krakowa z Lourdes stało się gigantycznym sukcesem – mówiła burmistrz Lourdes pani Josette Bourdeu, podkreślając, że dzięki niemu rozwijają się polsko – francuskie przyjaźnie, jest wymiana międzyregionalna. - Połączenia sprzyjają też rozwojowi gospodarczemu.

O pięknie przyrody, turystyce i atrakcjach mówił z kolei wiceburmistrz ds. turystyki Bruno Vinuales. – My dużą wagę przywiązujemy do dziedzictwa kulturalnego naszego regionu – mówił. Podkreślił, że w Lourdes jest zamek, muzeum Pirenejów i same Pireneje z licznymi szlakami turystycznymi, których jest aż 38 tys. km oraz trasami i możliwością uprawiania wielu sportów. Jest też niesamowita platforma spacerowa nad przepaścią i możliwość spaceru w chmurach, naturalny cyrk lodowy Cabarnie wpisany na listę UNESCO oraz ogrody Edenu czyli Couterents. Zapewnił, że to z serca Sanktuarium już 27 lipca ruszy Tour de France.

O sferze duchowej i planowanym w 2018 roku Synodzie Młodych mówił abp. Xavier D'arodes, podkreślając religijność Polaków, którzy licznie odwiedzają sanktuarium.

W promocji udział wzięli studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

 

Tutaj zdjęcia z promocji

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama