Podhale Region

Piątek, 25 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 27 Maj 2018 11am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Społeczeństwo

Nowotarska Rada Seniorów – 10-osobowa, z Markiem Bochowiczem na czele

 

radsen18NOWY TARG. W Urzędzie Miasta odbyło się inaugurujące nową kadencję posiedzenie Nowotarskiej Rady Seniorów. Podczas sesji nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk Andrzeja Rajskiego - przewodniczącego Rady Miasta i burmistrza Grzegorza Watychy.

List do redakcji w sprawie Strefy Relaksu

NOWY TARG. Mieszkaniec miasta przysłał list do redakcji z prośbą o publikację. Dotyczy on tzw. strefy 20180504 105524 wynikrelaksu. Publikujemy go w całości wraz z wybranymi otrzymanymi zdjęciami.

List do redakcji mieszkanki os. Bohaterów Tobruku

NOWY TARG. Mieszkanka oś. Bohaterów Tobruku, jak podkreśla mieszkańcy osiedla już od 218371 0 lat zabiegają o oświetlenie ulicy, wykonanie drogi i chodników. Tym razem ponownie apeluje do władz miejskich i powiatowych pisząc list. Publikujemy go poniżej w całości.

100 lip na 100- lecie odzyskania niepodległości

LIPNICA WIELKA. 3 Maja uroczyście obchodzono Święto 3 Maja DSC 2472w potrójnym wymiarze: święto narodowe upamiętniające uchwalenie konstytucji w 1791 roku, święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dzień Strażaka.

Nie wypalaj traw, giną zwierzęta

GMINA JABŁONKA. Wczoraj pomimo ostrzeżeń strażaków znowu doszło do wypalania traw. Tym razem płonęły one w Lipnicy Małej w okolicy tzw. Kociego Zamku.30710897 986336708208109 946169707487035392 n 1 wynik

Warsztaty w 12 krakowskich szkołach podstawowych

MAŁOPOLSKA. W ramach naszego projektu społecznego organizujP1140311 wynikemy serię warsztatów w 12 krakowskich szkołach podstawowych. Kierujemy je do dzieci w wieku wczesnoszkolnym w klasach II-III. Mają one charakter edukacyjny.

Urząd Marszałkowski szuka imienia dla pociągu Kolei Małopolskich Kraków – Zakopane

PODHALE. Abstrakcyjna nazwa czy imię znanego sportowca, malarza, pisarza lub innej wybitnej osoby, która związana jest z Podhalem? Masz pomysł, jak powinien nazywać się przyspieszony pociąg Koleimpuls na stacji 1 wyniki Małopolskich, który już wkrótce wróci na trasę Kraków - Zakopane? Jeśli tak, nie czekaj i już dziś podziel się nim z nami na fanpage'u Małopolski na Facebooku. Liczymy na Twoją pomysłowość!

Jak nie gotuję, jak gotuję…czyli „Mistrzowie w kuchni” na Kokoszkowie

NOWY TARG. Przygoda z gotowaniem uczniów Zespołu Szkół Centrum KształceniIMG 0201a Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, to kulinarne show niczym „MasterChef”. Aby poczuć klimat telewizyjnego show w dniu 13.04.2018 r. w ZSCKR Nowy Targ odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Gastronomicznego „Mistrzowie w Kuchni”.

Tradycyjne wręczono stypendia i nagrody sportowe na ten rok

GMINA NOWY TARG. Stypendia nagrody sportowe na łączną kwotę 48tysięcy złotych uroczyście wręczono najlepszym i wybitnie uzdolnionym sportowcom rodem z nowotarskiej gminy i zawodnikomDSC08950 z gminnych klubów.

Badania kolonoskopowe w nowotarskim szpitalu

Tekst promocyjny. NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z bezpłatnych badań w ramach projektu finankolonoskopia 1 wyniksowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

Światowy Dzień Zdrowia. „Nikt nie powinien wybierać między kupnem leków a jedzenia”

sdz1181ZDROWIE. 7. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tego roku przyświeca mu hasło: „Zdrowie dla wszystkich”. Sentencja ta jest wizją, która towarzyszy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już od ponad 70 lat. Przekonanie, że wszyscy ludzie powinni mieć możliwość osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu zdrowia powoduje, że święto mocno koncentruje się na temacie Powszechnej Opieki Zdrowotnej.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama