f1931NOWY TARG. Na ostatnią niedzielę przed końcem roku szkolnego przypadła kulminacja nowotarskich festynów. Dużym nakładem starań i pomysłowości przygotowały je: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, świętująca właśnie dekadę takich zabaw oraz szkoły podstawowe nr 1 i 4. Plany i wysiłki organizatorów w dużej mierze pokrzyżował jednak burzowy front.

Jubileuszowy Festyn przy „nowym” kościele zapowiadał się jako pełen gier i zabaw plenerowych. W Domu Katechetycznym działał punkt krwiodawstwa. Bufet z grillem ulokował się pod góralskim daszkiem. Atrakcyjnie wyglądał program sceniczny, z udziałem m.in. małych górali, wokalistów, grup tanecznych i zespołu Cudzichów. Aktywność organizatorów sprawia tu zawsze, że loteria przyciąga ciekawymi i cennymi fantami wielu liczących na łut szczęścia. Mimo, że burza przerwała zabawę najlepszym momencie, późniejszym popołudniem, w godzinie losowania głównej nagrody – festynowa publiczność wróciła pod parasolami, żeby usłyszeć, komu przypadnie piękny, biały rower. No i poszedł w ręce dziewczyny, która przezornie wykupiła więcej losów. Cały dochód z loterii przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z parafialnych grup.   P3390615

Festyn na Niwie tradycyjnie uatrakcyjnia uczestnikom zabawę pokazami w wykonaniu służb mundurowych i Grupy Podhalańskiej GOPR. Do policyjnego, strażackiego i goprowskiego sprzętu chłopcom aż świecą się oczy. Choć plenerowe gry i konkursy, wspinania po ściance tudzież inne zabawy ruchowe aura udaremniła, z programem artystycznym można się było przenieść do wielkiej sali gimnastycznej. I oczywiście smakować znakomite wypieki. Tu zabawa trwała przy koncercie Pawła Gryca, finalisty 11 edycji Must Be The Music i pod wodzą DJ Robaka na dyskotece.

Strażacy ze swoim wozem towarzyszyli też Festynowi Rodzinnemu w „jedynce”, który przyciągał ptasim pokazem, zabawowym programem, instruktażem udzielania pierwszej pomocy tudzież różnymi smakołykami. Harcerze, którzy rozbili obóz, mogliby wielu przekonać, jak fajnie jest w ich gronie, gdyby deszcz nie przepędził większości uczestników festynu. W przyszłym roku może niebo będzie łaskawsze.

X Festyn Rodzinny pezy parafii NSPJ w Nowym Targu

Fot. Anna Szopińska