P3570181NOWY TARG. Przychód z Kwesty Nowotarskiej co roku jest wyższy, a efekty tego dzieła zbożnego dzieła odnowy cmentarnych zabytków – coraz bardziej imponujące. Ponieważ Urząd Miasta był dzisiaj nieczynny – liczenie zawartości kwestarskich puszek odbyło się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. I padł kolejny rekord. Samych polskich złotych kilkuosobowa komisja naliczyła dokładnie 28 tysięcy 386 zł i 62 gr.

Jest to o ponad 2 tysiące zł więcej niż przyniosła Kwesta ubiegłoroczna.

Oprócz złotówek, odwiedzający cmentarz ofiarowali na Kwestę 22 dolary USA, 30,86 euro, 11 koron czeskich i 3 kuny chorwackie. Datki zostaną ulokowane na koncie bankowym i  będą procentować, czekając na rozpoczęcie prac, które można prowadzić dopiero w cieplejszej porze roku.

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, które jest organizatorem Kwesty, serdecznie dziękuje ofiarodawcom za ich hojność i zrozumienie potrzeby ratowania cmentarnych zabytków. Do renowacji jest już wytypowanych kilka kolejnych, zagrożonych zniszczeniem i rozpadem nagrobków, które znów powiększą liczbą odrestaurowanych, zbliżając ją do 80-ciu. 

Liczenie datków

Fot. Anna Szopińska