Kategoria Przyroda - Marek Bednarz: Bezludna wyspaKonkurs pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION

MAŁOPOLSKA. Wczoraj, w poniedziałek 10 czerwca zakończył się konkurs fotograficzny "Odkrywamy Małopolskę". Wśród nadesłanych blisko pół tysiąca zdjęć wykonanych w obrębie województwa małopolskiego, wiele z nich przedstawiało Podhale i okolice. Stad aż trzy wyróżnione prace przestawiają nasz przepiękny region.

Kategoria Przyroda - Paweł Malarczyk: O świcieKonkurs Kategoria Miasto - Sławomir Krawczyk: Kościół Mariacki w odbiciuzorganizowany I Nagroda Publiczności - Izabela Smalec: Beskid Sądecki majówka 2013przezWyróżnienie w kategorii Człowiek - Iweta Gintowd-Paprocka: Odchodzimy w przeszłość portalWyróżnienie w kategorii Miasto - Michał Komuda: Ponad Ochotnicą informacyjnoWyróżnienie w kategorii Przyroda - Anna Chodacka: Owca-turystyczny III Nagroda Publiczności - Dominika Wójcik: W drodze na Turbaczodkryjmalopolske.pl om9trwał przez II Nagroda Publiczności - Daniel Urbaniak: Moje miasto Nowy Targcały maj. W czerwcu redakcje portalów odkryjmałopolskę.pl i Poznaj Świat oraz fani na Facebooku wyłonili 9 najlepszych fotografii. Jak podkreślają organizatorzy, wybór nie należał do najprostszych, gdyż nadesłano wiele przepięknych i bardzo różnorodnych zdjęć z Małopolski. Patrząc na zdjęcia, można pokusić się o stwierdzenie, że cel konkursu został osiągnięty: ukazano bogactwo przyrodnicze Małopolski.

Główną nagrodę otrzymał Marek Bednarz za zdjęcie pt. Bezludna Wyspa powstałe w okolicach Oświęcimia.

Zdjęcia przedstawiające nasz region, choć nie zdobyły nagród głównych, to zostały docenione. Fotografia autorstwa Michała Komudy przedstawiająca Ochotnicę o świcie zdobyła wyróżnienie w kategorii "W grodzie Kraka i nie tylko - małopolskie miasta i miasteczka". Zdjęcie ukazujące piękno Stolicy Podhala pt. Moje miasto Nowy Targ zachwyciło głosujących na facebooku. Tym sposobem II miejsce przyznane przez publiczność powędrowało do nowotarżanina Daniela Urbaniaka. III miejsce zajęła Dominika Wójcik, która nadesłała zdjęcie pt. W drodze na Turbacz.

Tak jak zapowiadali organizatorzy konkursu, został on skierowany absolutnie do wszystkich. Doskonale pokazuje to przykład Daniela Urbaniaka, który nie zajmuje się fotografią zawodowo, lecz z prawdziwej pasji. - Link do konkursu wysłał mi najlepszy pilot szybowcowy jakiego znam. To Robert Koprowski, który często publikuje moje zdjęcia na profilu Aeroklubu Nowotarskiego i tak to się zaczęło. Choć nie zajmuję się fotografią zawodowo, jednak jest to moją pasją, którą staram się cały czas rozwijać. Cały czas czekam na oferty. Zdjęcie powstało w moim ukochanym mieście... w Nowym Targu na przełomie lutego i marca. Pamiętam to jak dziś: Pierwszy w tym roku słoneczny dzień, a na dodatek Tatry były na wyciągnięcie ręki, więc spakowałem plecak i ruszyłem w Gorce. Zdjęcie zrobiłem na początku niebieskiego szlaku na Turbacz na wysokości starego szpitala.- powiedział Daniel Urbaniak

Dodatkowo na stronie odkryjmalopolske.pl wkrótce pojawi się autorska galeria laureata konkursu. - Jestem mieszkańcem Nowego Targu i uważam, że jest tu wiele fantastycznych miejsc, które warto odwiedzić. Chciałbym podziękować wszystkim głosującym! – dodał nowotarżanin.

Już teraz można obejrzeć więcej zdjęć autorstwa Daniela Urbaniaka na facebooku:

https://www.facebook.com/DanielUrbaniakFotografia

Tam wszystkich odwiedzających powita cytat: „Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię zdjęcia. Wówczas odpowiadam „a dlaczego Ty jesz"? James Lalropui Keivom

WSZYSCY LAUREACI KONKURSU:

I MIEJSCE: Marek Bednarz: zdjęcie pt. Bezludna wyspa
II MIEJSCE: Paweł Malarczyk: zdjęcie pt. O Świcie
III MIEJSCE: Sławomir Krawczyk: zdjęcie pt. Kościół Mariacki w odbiciu

WYRÓŻNIENIE: KATEGORIA "W GRODZIE KRAKA I NIE TYLKO - MAŁOPOLSKIE MIASTA I MIASTECZKA"
Michał Komuda: zdjęcie pt. Ponad Ochotnicą

WYRÓŻNIENIE: KATEGORIA "KRAKOWIACY I GÓRALE - MAŁOPOLANIE NA ZDJĘCIACH"
Iwetta Gintowt-Paprocka: zdjęcie pt. Odchodzimy w przeszłość

WYRÓŻNIENIE: KATEGORIA "ZA GÓRAMI, ZA LASAMI - MAŁOPOLSKA PRZYRODA"
Anna Chodacka: zdjęcie pt. Małopolska Owca

NAGRODY PUBLICZNOŚCI:
I MIEJSCE: Izabela Smalec: zdjęcie pt. Beskid Sądecki- majówka 2013
II MIEJSCE: Daniel Urbaniak: zdjęcie pt. Moje miasto Nowy Targ
III MIEJSCE: Dominika Wójcik: zdjęcie pt. W drodze na Turbacz

Sponsorzy konkursu:

Park Wodny w Krakowie, Domek Cioci, Park Miniatur „Świat Marzeń" w Inwałdzie, Punkt Informacji Turystycznej w Nowym Targu oraz wydawnictwa Polska Turystyczna i Compass.