lokomotywa gkkNASZA AKCJA. Bicie rekordu świata w jednoczesnym odśpiewaniu piosenki kolejowej przez jak największą liczbę osób na stacji PKP w Kasinie Wielkiej już w niedzielę 14 lipca o godzinie 14. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odśpiewania piosenki Maryli Rodowicz pt. „Wsiąść do pociągu byle jakiego".

Prosimy przybądźcie na najpiękniejszą stację kolejową w Kasinie Wielkiej, w samym sercu Beskidu Wyspowego. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy kochają Małopolskę i marzą aby po torach jeździły parowozy.
Chcemy też dziś podziękować wszystkim, którzy popierali nas w akcji ratowania linii kolejowej Chabówka-Nowy Sącz. Razem pobijmy rekord świata śpiewając wspólnie piosenkę Maryli Rodowicz "Wsiąść do pociągu byle jakiego..." Przybywajcie...

Zapraszamy wszystkich:

- którzy walczyli o utrzymanie linii kolejowej Chabówka-Nowy Sącz
- którzy marzą, aby tym zabytkowym szlakiem jeździł zabytkowy pociąg na parę,
- którzy kochają góry i doliny Beskidu Wyspowego,
- którzy kochają Małopolskę,
- wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas w gronie miłych ludzi na miłej zabawie.

Zapraszamy na akcję:

Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli bicie rekordu świata w jednoczesnym odśpiewaniu piosenki kolejowej przez jak największą liczbę osób na stacji PKP w Kasinie Wielkiej.
Czas i miejsce: 14 lipca, godz. 14, Kasina Wielka - najpiękniejsza stacja PKP w Polsce w sercu Beskidu Wyspowego

Powód:

- PKP nie chciało już więcej utrzymywać zabytkowej, powstałej pod koniec XIX w. linii kolejowej Chabówka-Nowy Sącz.
- Zawiązana spontanicznie obywatelska inicjatywa Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej poruszyła opinię publiczną, władze samorządowe i państwowe. Chcieliśmy nie tylko utrzymania tego wyjątkowego szlaku kolejowego, ale uczynienia z niego wielkiej atrakcji turystycznej i lokomotywy lokalnego rozwoju. Poparł nas także Sejmik Województwa Małopolskiego, który skierował w tej sprawie rezolucję do rządu i PKP.
- Udało się! Linia kolejowa będzie utrzymana. W Urzędzie Marszałkowskim trwają prace, aby na tory mogły wyjechać parowe lokomotywy.
- Teraz chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Wszystkim, którzy popierali nas na facebookowych profilach i stronach internetowych, wszystkich, którzy spieszyli z poradami i pomysłami, wszystkim parlamentarzystom, radnym i urzędnikom.
- Chcemy działać dalej, skupiać wszystkich, którzy marzą o lokomotywach na małopolskich torach i wierzą, że staną się one wielką atrakcją Małopolski.

Organizatorzy:

Lokomotywa - Koalicja Kolei Galicyjskiej, czyli:
- Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei,
- Podhaleregion.pl
- Limanowa.in,
- Sadeczanin.info,
- Szczyrzyc.info,
- Biblioteka Polskiej Piosenki
oraz: Gmina Dobra, Odkryj Beskid Wyspowy, Stacja Narciarska Śnieżnica oraz wielu ludzi dobrej woli.

Patronują nam
Telewizja Polska, Radio Kraków, Dziennik Polski, Gość Niedzielny- Gość Krakowski, Radio PLUS, TV28.pl, Gorce24.pl

Tu pisaliśmy o sukcesie w sejmiku

Tu o naszej Koalicji Kolei Galicyjskiej

Tu o skansenie i koalicji

Tu też o skansenie

A tu też o akcji