Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

8. Noc Muzeów – pod znakiem dwóch kółek, z Agnieszką Grochowicz i piosenkami lat 30-tych

nocmuz181NOWY TARG. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zaprasza na wyjątkową i jedyną w roku noc, podczas której otworzy szeroko swoje podwoje, przygotowawszy szereg interesujących wydarzeń. W tym czasie zaprasza też do siebie kilka innych izb i placówek. Tę ofertę, podczas konferencji w ratuszu, przedstawiali gospodarze tych miejsc.

XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Religijnej

GMINA RABA WYŻNA. XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Religijnej został już tradycyjnie zorganizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich. Przy jego phoca thumb l festiwal piosenki 20organizacji współpracował Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Wiosna Fizjoterapii – sprawdzian umiejętności studentów i nowoczesny sprzęt

dfizjo18NOWY TARG. Studenci Podhalańskiej Wyższej, pod okiem swojej kadry dydaktycznej, zorganizowali kolejną Wiosnę Fizjoterapii. Na kilkunastu stanowiskach w holu budynku „Gorce” odbywał się sprawdzian nabytych umiejętności. Z masaży i różnego typu zabiegów usprawniających mogli bezpłatnie korzystać chętni mieszkańcy.

Zuzia Jachymiak z laurami

GMINA SZAFLARY. 13-letnia Zuzanna Jachymiak z Zaskala zdobyła II mZuzanna Jachymiak Krakowski Festiwal Piosenki wynikiejsce podczas VI Krakowskiego Festiwalu Piosenki „ Debiuty” 2018.

III Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018

Konkurs wiedzy o olimpizmie kalos kaghatos ppwsz kwiecien 2018 17 wynikNOWY TARG. Finał III Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018 odbył się w auli PPWSZ w Nowym Targu. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu PPWSZ w Nowym Targu.

Dyktando ,,Dla Niepodległej”

GMINA RABA WYŻNA XIII Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Raba Wyżna pod hasłem Dy20180515 120431ktando ,,Dla Niepodległej” odbyło się w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.

Inauguracja 100 rocznicy odzyskania Niepodległości na Orawie

0 74JABŁONKA. Inauguracja Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości została połączona z corocznym, tym razem już XXIX Przeglądem Orkiestr Dętych na Orawie oraz obchodami uchwalenia konstytucji 3 maja.

Wiosna w muzeum - lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

20180514wiosna w muzeumOd początku maja do połowy czerwca Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych oraz lekcjach muzealnych z cyklu: „Wiosna w muzeum”, w ofercie między innymi:

3. Maja i cały rok - pod znakiem Niepodległej

100 lecieprog181NOWY TARG. – Program jest tak obfity, że nie ma kiedy wziąć urlopu... Mam nadzieję, że nowotarżanie ruszą się z domów. Różne miejsca będą tętnić życiem – mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas konferencji prezentującej wydarzenia roku 100-lecia odzyskania Niepodległości w stolicy Podhala. W tworzenie tego programu włączyły się różne placówki i instytucje, pomysłów i inicjatyw było całe mnóstwo.

Prestiżowa Konferencja w „Podhalance”. Z filozofem nadziei – po ścieżkach wolności

tischkonf18NOWY TARG. Wolność a wartość ludzkiej egzystencji – wokół tego problemu koncentrowała się całodniowa Konferencja w auli Podhalanskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, poświęcona osobie i filozofii ks. prof. Józefa Tischnera. Brali w niej udział filozofowie, kapłani, ale też podhalańscy przyjaciele kapelana „Solidarności”, filozofa nadziei, autora „Historii filozofii po góralsku”.

Dr Ewa Kurek: - Nie nośmy Żydów na rękach…

ekurek18NOWY TARG. Ponad dwie godziny trwało spotkanie z dr Ewą Kurek – badaczką stosunków polsko-żydowskich na przestrzeni wieków i losów Żołnierzy Wyklętych, autorką książek. Zaprosiła ją do Nowego Targu Grupa Mieszkańców PAMIĘĆ, a sali użyczyła parafia św. Katarzyny. Nazwisko radykalnej w swoich opiniach badaczki i publicystki przyciągnęło uczestników również spoza Nowego Targu.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama