Podhale Region

Wtorek, 12 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 12 Gru 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

Prywatne stypendia dla uczniów „jedenastki”. Średnia ponad 6,0 – jak oni to robią?..

stypend17NOWY TARG. Termin wręczenia wybijającym się uczniom „jedenastki” Prywatnych Stypendiów Naukowych ustalany jest tak, by mógł je przynieść Mikołaj. Ta miła tradycja Szkoły to forma uhonorowania młodzieży z najlepszymi wynikami w zachowaniu, nauce, konkursach, jednocześnie zachęta dla innych, by starali się o takie rezultaty. 

W XIV Konkursie Wiedzy o Mieście – triumf gospodarzy

wiedzmiast17NOWY TARG. Czternasty raz w nowotarska „piątka” była organizatorem i gospodarzem Konkursu Wiedzy o Mieście. Jego idea okazuje się niezmiennie popularna wśród uczniów szkół podstawowych, którzy przygotowują się do testowych i zręcznościowych zmagań, pochłaniając zadaną lekturę, także odwiedzając Muzeum Podhalańskie.

Powołanie Komisji Bioetycznej w PPWSZ

NOWY TARG. Dzisiaj nowy skład Komisji Bioetycznej został uroczyście poautoxautomAUTOcFFFFFFwołany przez. ks. dr hab. Stanisława Gulaka, rektora i prof. Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Nowe studia podyplomowe na PPWSZ w Nowym Targu - FUNKCJONALNOŚĆ i ESTETYKA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ.

20171206ppwsz podyplomowkaNOWY TARG. Interdyscyplinarne studia podyplomowe stanowią połączenie teorii i praktyki przygotowującej słuchacza do analizy i oceny funkcjonalności i estetyki otoczenia oraz do podstaw projektowania i kreowania koncepcji zmian w przestrzeni publicznej, a zatem do zaistnienia w sposób merytoryczny w krajobrazie polskiego Podtatrza i innych regionów.

Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Pływaniu

20171127 112235W dniu 27 listopada 2017 r. na pływalni w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym.

Tadeusz Zapiórkowski – wielkość mądra i skromna

tadzap17NOWY TARG. Zainteresowanie „Galerią Nowotarżan” Marka Fryźlewicza jest tak duże, że Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk na przyszły rok planuje wydanie drugiego jej tomu. Nim jednak wyjdzie on drukiem – w cyklu galeryjnych spotkań „Mam Wam coś do powiedzenia” autor przybliża kolejne sylwetki zacnych mieszczan i ludzi przybyłych, którzy swoją myślą i pracą budowali historię i rangę miasta w widłach Dunajców.

X Gminny Konkurs Pięknego Czytania

GMINA NOWY TARG. X Gminny Konkurs Pięknego Czytania, został zorganizowany przIMG 4614ez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Zespół „HYR” z Szaflar zwycięzcą VII-go Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty odbył się VII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Trzebini organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebini, Trzebińskie Centrum KHYR Szaflary 2 wynikultury, Wojskową Komendę Uzupełnień w Oświęcimiu, Stowarzyszenie proobronno – oświatowe KADET. W konkursie biorą udział uczniowie małopolskich gimnazjów i szkół średnich.

ZSCKR Nowy Targ - „.. w piersi młodej gorące źródło..”

NOWY TARG. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna obchIMG 0811odził Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klas pierwszych mieli szczególną okazję do świętowania, dzień ten bowiem był dla nich momentem złożenia uroczystego ślubowania. Składali obietnicę przyjęcia postawy pełnej zaangażowania, kultury osobistej i patriotyzmu.

Konfederaci na start!

20171124 150233 uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych stanęło do rywalizacji w historycznej grze miejskiej „Konfederaci na start!”.

ZSCKR Nowy Targ - „Regionalne specjały”

NOWY TARG. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym DSC00524Targu gościnnie brał udział w XXIII Gminnym Konkursie Potraw Regionalnych w Zaskalu – „Zoskalańskie Jodełko 2017”.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama