Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Konfederaci na start!

Reklama

Konfederaci na start!

20171124 1502
20171124 1501
20171124 1501
20171124 1501
20171124 1501
20171124 1501
20171124 1507
20171124 1508

33 uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych stanęło do rywalizacji w historycznej grze miejskiej „Konfederaci na start!”.

Nazwa gry nie była przypadkowa, gdyż jej tematem przewodnim był patron naszej szkoły - Konfederacja Tatrzańska. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania rozsiane w różnych punktach miasta. Takiej atrakcji dla uczniów naszej szkoły jeszcze nie było!

W piątkowe popołudnie (24 listopada), pełne zapału dzieci, połączone w kilkuosobowe zespoły, wraz ze swoimi opiekunami ruszyły specjalnie wytyczonymi trasami na spotkanie z przygodą. Przed nimi stało zadanie dotarcia do 11 punktów w centrum miasta na podstawie krótkich, zaszyfrowanych wiadomości. W każdym z tych miejsc, uczniowie musieli rozwiązać przygotowane dla nich zadania. I wcale nie było łatwo! By sprostać zadaniom potrzebna była przede wszystkim doskonała współpraca w grupie, wiedza związana z historią miasta, a także spostrzegawczość i umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi – spotkanymi na swej drodze ludźmi. A do tego, wszystko należało wykonać w określonym czasie. Rywalizacja dodała naszym uczniom skrzydeł i pozwoliła doskonale wykonać pojawiające się na ich drodze zadania. W doskonałych humorach i pełni wrażeń uczestnicy zabawy docierali na metę naszej gry. Czekały tam na nich pyszne pączki oraz gorące napoje.

Zakończenie zabawy było bardzo wymowne. W godnym pochwały skupieniu wraz z Panem Dyrektorem Krzysztofem Kurandą uczniowie i ich opiekunowie udali się na nowotarski cmentarz, by tam na grobie Pani Jadwigi Apostoł – współzałożycielki Konfederacji Tatrzańskiej oraz przy kapliczce konfederatów złożyć kwiaty i zapalić znicze. W ten sposób „młodzi konfederaci” uczcili pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę i są dziś dla nas wzorem do naśladowania.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy sprawowali podczas gry opiekę nad uczniami: Pani Bożenie Zelek, Pani Krystynie Pałgan, Pani Katarzynie Smośnie, Pani Paulinie Szubie, Panu Kacprowi Łojasowi oraz Panu Marcinowi Jagle.

Serdeczne podziękowania składamy także piekarni Trzcińscy, która przygotowała dla uczestników gry słodki poczęstunek.

Organizatorki: Urszula Stefańska - Wesół i Magdalena Jagła

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama