Podhale Region

Środa, 14 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 13 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja "O grafice komputerowej i proaktywności" w Goszczyńskim

Reklama

"O grafice komputerowej i proaktywności" w Goszczyńskim

Poli1
poli4
Poli2

NOWY TARG. I LO im. S. Goszczyńskiego w ramach "Wykładów mini o sprawach maxi", gościło pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej - mgr inż. Annę Suchenię i dra inż. Damiana Grelę. Wygłosili oni dwa wykłady.

Pierwszy poruszał kwestię samorozwoju i drogi do sukcesu. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami takimi jak proaktywność, reaktywność oraz z tym, jak powyższe cechy osobowości wpływają na osiągnięcie postawionego celu.

Tematem drugiego wykładu była grafika komputerowa i jej rozwój na przestrzeni lat. Ponadto wnikliwie zostały omówione różnice pomiędzy grafiką rastrową i wektorową. Podczas dwugodzinnej prelekcji, uczniowie zadawali szczegółowe pytania dotyczące m.in. procesu ditheringu. Słuchacze mięli okazję zapoznać się ze starymi sposobami generowania grafiki na systemach takich jak np. Comodore 64.

Na zakończenie pracownicy uczelni zachęcili uczniów do wstąpienia w szeregi studentów Politechniki Krakowskiej.

Magdalena Cyrwus - Wojtyczka
I LO im. S. Goszczyńskiego

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama