Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja W „Rekordzie dla Niepodległej” – rekordowa flaga i plenerowy pokaz w „piątce”

Reklama

W „Rekordzie dla Niepodległej” – rekordowa flaga i plenerowy pokaz w „piątce”

hymn18

NOWY TARG. Jedną z ponad 20 tys. szkół w Polsce, które 9. listopada, na hasło ministerstwa edukacji narodowej, zaangażowały się w akcję śpiewania hymnu Polski - była nowotarska „piątka”, czyli „Szkoła z klasą”. Nie skończyło się tam jednak na 4 zwrotkach „Mazurka Dąbrowskiego”. Wspólne śpiewanie przerodziło się w efektowny plenerowy pokaz przeniknięty radosnym, patriotycznym duchem.

Około pół tysiąca uczniów zgromadziło się o 11-tej na szkolnym boisku. Górowała nad nimi wielka czerwona tarcza z orłem koronie. Flaga trzymana przez odświętnie ubraną młodzież miała długość 15 metrów. Prócz niej powiewało na boisku kilkadziesiąt flag państwowych i flag z herbem miasta. Wszyscy uczniowie – na galowo, w humorach też odświętnych. Po hymnie było jeszcze gromkie „Sto lat” dla Rzeczypospolitej, a wszystko - zaaranżowane muzycznie dzięki nauczycielkom zaangażowanym w przygotowanie śpiewu i podkładu. Towarzyszyła temu wydarzeniu reprezentacja Rycerzy Kolumba.

Na szkolnym śpiewaniu gościł wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, wspominający swoje przeżycia z momentu transmisji po wyborze biskupa z Krakowa na papieża.

Był i element choreograficzny w postaci układów tanecznych z flagami. Zanim młodzież rozeszła się do klas, defilując wpierw wokół boiska z 15-metrową flagą w rekach, zabrzmiała jeszcze I Brygada i inne wojskowe pieśni. W takiej podniosłej atmosferze aż żal było opuszczać rozsłonecznione boisko. Bo to było śpiewanie co się zowie…

Patriotyczna "piątka"

Fot. Anna Szopińska

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama