JAN 7108PSZCZELARZE. Licznie Podhale, Spisz i Orawę reprezentowali pszczelarze podczas 100 – lecia wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, który odbył się w miniony weekend na placu Szczepańskim w Krakowie. Podczas trzydniowej imprezy na scenie można było zobaczyć wiele osób z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

W niedzielę w Bazylice Mariackiej została odprawiona msza św. w intencji pszczelarzy, a tuż po niej w marszu pszczelarze przez Rynek przemaszerowali na plac Szczepański. Tam dla tych najbardziej zasłużonych wręczono odznaczenia. Wśród nich byli m. In. poseł Edward Siarka, rodem z Orawy i Józef Różański z Nowego Targu.

Z kolei na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Alejami Trzech Wieszczy posadzono lipę upamiętniającą obchody jubileuszu 100-lecia.

Na scenie na placu Szczepańskim każdego dnia jubileuszu były występy artystyczne, i pokazy oraz zabawy. Był też konkurs dla najmłodszych pn„ „Dzieci w świecie zapylaczy”. Wokół sceny przez cały weekend było mnóstwo kramów z produktami pszczelimi, miodami, pyłkami, świecami, pięknie opakowanymi. Był to kiermasz miodowy.

Fot. Jan Ciepliński Tutaj bardzo duża galeria zdjęć