DSC 0319NOWY TARG. Wieczór Cecyliański jak co roku został zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie prezentowały się słynne Rabiańskie Chóry, a także muzycy z Nowego Targu i okolic. Święta Cecylia, męczennica to bowiem patronka muzyki.

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, organistów i zespołów wokalno – muzycznych, sama jest przedstawiana z instrumentem muzycznym, jej atrybutami są: anioł, róże, miecz i instrumenty muzyczne, które wiążą się z jej śmiercią męczeńska i legendą.

Tym razem na scenie w MOK zaprezentowali się: Chór „Watra” z Raby Wyżnej pod dyrygenturą Marii Wójcik, a także rabiański chór „Kantylena” oraz Oaza Młodzieżowa z parafii NSPJ w Nowym Targu pod dyrekcją ks. Michała Mroszczaka, Schola „Promyki” także z nowotarskiej parafii p.w. NSPJ pod dyrekcja ks. Janusza Skorupy i chór „Świętego Marcina” z Klikuszowej pod dyrekcją Stanisława Twaroga oraz chór „Echo Gorczańskie” z Nowego Targu pod batutą Piotra Augustyna.

Organizatorami Wieczoru byli: burmistrz Nowego Targu, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, nowotarski Miejski Ośrodek Kultury oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Muzyczne - Chór „Echo Gorczańskie”.

Tutaj zdjęcia