75a99622a0f81fc23c8e8261c6daeff0

Chodzi o zakopiańską placówkę dla dzieci niepełnosprawnych na Kamieńcu. Pod koniec maja ośrodki tego typu wznowiły działalność. Ich wychowankowie są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na COVID-19.

 Do zapewnienia bezpiecznych warunków setki dzieci i 70 wychowawców potrzeba olbrzymią ilość środków ochronnych. Placówka ma ograniczony budżet. Rodzice, obciążeni finansowo przez stan zdrowia swoich pociech, nie są w stanie zapewnić ich sami. Pamiętajmy, że oprócz konieczności dezynfekowania pomieszczeń, toalet, sprzętu rehabilitacyjnego, którym jest im niezbędny, zabawek, odkażać trzeba busy dowożące dzieciaki do ośrodka.

Placówkę wsparł już Urząd Miasta Zakopane, dostarczając środki ochronne.

Z inicjatywą pomocy wyszedł też pan Gerard Wolski, dzięki któremu odbyła się już niejedna akcja pomocowa na terenie Zakopanego. Nie tak dawno pisaliśmy o zbiórce dla Domu Dziecka.

Teraz apeluje do Podhalan o wsparcie dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego: Zakażenie w takim miejscu może skończyć się tragicznie w szczególności wśród podopiecznych. Wszystkie te dzieciaki mają choroby współistniejące, co niesie za sobą olbrzymie ryzyko i bardzo ciężkie powikłania w momencie zakażenia się koronawirusem. Dlatego zwracam się z ogromną prośba o pomoc z waszej strony. 

Koniecznie zobaczcie reportaż z jego wizyty w ośrodku:

 

 

Można pomóc wpłacając środki na zrzutka.pl lub samemu zakupić środki, którymi chcemy wspomóc ich działalność.

Potrzebę są:

termometry bezdotykowe,

środki odkażające,

środki przeciw wirusowe - płyny, żele, mydła,

rękawiczki winylowe,

maseczki.

Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa dostarczenie środków do placówki powinniśmy poprzedzić kontaktem telefonicznym w celu ustalenia zasad dostawy. Możemy też liczyć na pomoc pana Gerarda i innych wolontariuszy, którzy są w stanie odebrać zakupione środki od nas i dostarczyć je do ośrodka. Można też przesłać je na adres: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem, ul. 34-500 Zakopane

Można również wpłacić pieniążki na konto Ośrodka z dopiskiem DAROWZINA. Liczy się każda złotówka.

51 1240 5165 1111 0000 5229 7944

 

Podajemy też link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/natnyp

 

Jeśli w tej chwili wpłata środków jest niemożliwa – udostępnijcie informację, niech dotrze do jak największej liczby osób.