bus 2531578 960 720 1PODHALE. Kilka dni temu, tuż po Nowym Targu, do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej wprowadzono ofertę Komunikacji Miejskiej w Zakopanem. Dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy i turyści odwiedzający Podhale mogą bez problemu kupić bilety jednorazowe oraz okresowe za pośrednictwem aplikacji mobilnej iMKA oraz bezpośrednio w jednym z 5 automatów biletowych znajdujących się na terenie tych miast.

Do Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dołączają kolejne miasta. Po Krakowie, Tarnowie i Nowym Targu – czas na Zakopane. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich podróżujących komunikacją zbiorową, którzy korzystając z systemu MKA oraz aplikacji mobilnej iMKA mogą w błyskawiczny sposób kupić bilet nie tylko na pociąg, ale także komunikację miejską. Warto dodać, że na tym nie poprzestajemy. Niebawem, na początku stycznia, do systemu zostanie włączona także Wieliczka – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Wśród dostępnych w ofercie KMZ biletów podróżni mogą znaleźć te jednorazowe – 40-minutowe, czasowe – 7-dniowe, a także miesięczne. Aktualnie trwają prace nad dostosowaniem karty MKA do zapisu biletu okresowego Komunikacji Miejskiej w Zakopanem oraz w Nowym Targu.

Już wkrótce, podobnie jak w Nowym Targu, także w Zakopanem zostanie otwarty Punkt Obsługi Klienta MKA. To właśnie w tych miejscach będzie można wyrobić kartę MKA oraz zakupić niezbędne bilety. W tej chwili można to zrobić w jednym z pięciu automatów zlokalizowanych na terenie każdego miast oraz przy użyciu wygodnej aplikacji iMKA, która pozwala na bezpłatne zamówienie karty MKA.

Warto przypomnieć, że w kwietniu br. została uruchomiona Podhalańska Kolej Regionalna. Podróżni korzystający z pociągów mogą zatem w systemie MKA kupować bilety kolejowe (jednorazowe oraz okresowe), które uprawniają też do poruszania się Komunikacją Miejską w Nowym Targu lub/i w Zakopanem.

Przypomnijmy, że na terenie całej Małopolski mieszkańcy i turyści odwiedzający region mają do dyspozycji 138 automatów MKA z czego 68 zostało zamontowanych w nowoczesnych pociągach należących do województwa. W użyciu jest także 360 terminali kontroli.
Z miesiąca na miesiąc zwiększa się także liczba użytkowników Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Do dziś w systemie zarejestrowało się aż 23 tys. osób. Prawie 90% z nich korzysta z aplikacji mobilnej, a niewiele ponad 10% wybrało tradycyjną kartę MKA.