Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Bracia na medal

Reklama

Sport

Bracia na medal

11aaakartyokxzu112

SPORTY WALKI. Na hali GOSiR w Wilkowicach koło Bielska-Białej, odbył się III Otwarty Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.  Wzięło w nim udział 3 reprezentantów nowotarskiej Yokuzuny.

 Turniej zorganizowany został przez Bielski Klub Karate Kyokushin reprezentowany przez sensei Sławomira Dubiela 4 Dan. W turnieju wzięło udział 213 zawodników. z 24 ośrodków karate z całej Polski, a także mocna ekipa z Łotwy oraz z Ukrainy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Sędzią głównym był shihan Paweł Juszczyk.

Nowotarski Klub Karate YOKOZUNA reprezentowało 3 zawodników: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński oraz Eryk Wyrostek. Cała trójka fantastycznie pokazała swoje umiejętności. Najmłodszy Jan Kamiński po wygraniu 2 walk uplasował się na II miejscu w najmłodszej kategorii kumite chłopców , jego starszy brat Franek pierwszą walkę wygrał przed czasem zdobywając ippon z Jakubem Muszyńskim ze Śląskiego Klub Karate, drugą walkę wygrał przez wazaari z zawodnikiem z Bielskiego Klubu karate natomiast w trzeciej musiał uznać wyższość przeciwnika - zawodnika Bielskiego Klubu Karate Pawła Cader i ostatecznie zajął III miejsce w kategorii kumite . Z kolei w konkurencji kata obaj bracia Kamińscy spotkali się w bratobójczej walce o III miejsce. Tu jednak sędziowie zadecydowali, że po przejściu kilku walk eliminacyjnych , gdzie obaj prezentowali kata , walkę o miejsce IIII pomiędzy nimi rozstrzygnie losowanie. Tu młodszy z braci Jan Kamiński miał mniej szczęścia ponieważ szczęśliwy los padł na jego brata Franciszka i to on zajął miejsce III, natomiast Jaś IV. Dużą niespodziankę sprawił również początkujący karateka Eryk Wyrostek, który startował w konkurencji kumite młodzików (bez ochraniaczy na tułów) . Pomimo, że Erykowi nie udało się stanąć na podium to pokazał, że potrafi walczyć zacięcie ze starszym i dłużej trenującym przeciwnikiem . Gratulujemy całej trójce.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama