a opole-podhale

HOKEJ. Zespół MMKS Podhale Nowy Targ po raz drugi okazał się lepszy od Orlika Opole. Po wczorajszym zwycięstwie 8:1 tym razem nowotarżanie wygrali w skromniejszych rozmiarach, psując tym samym święto obchodzącemu 53 urodziny szkoleniowcowi Orlika Miroslawovi Doleżalikovi.

W niedzielnym pojedynku opolanie znacznie wyżej zawiesili poprzeczkę nowotarżanom. Już w pierwszej swojej akcji jeden z zawodników gospodarzy bliski był zdobycia bramki, ale krążek po jego uderzeniu trafił w poprzeczkę. Podhalanie długo nie mogli się wstrzelić. Przełamanie przyszło w końcówce pierwszej tercji. Najpierw Damian Zarotyński po akcji z Patrykiem Wronką wykorzystał liczebne osłabieni rywali a po chwili na 2:0 prowadzenie górali podwyższył Mateusz Michalski.

Jak się okazało były to jedyne trafianie w tym meczu. W kolejnych 40 minutach żadnej ze stron już się goli zdobyć nie udało. Sytuacji do tego dogodnych nie brakowało, ale ze świetnej strony pokazali się obaj bramkarze. – Na pewno i Rajski i Jakubowski byli wyróżniającymi się postaciami tego spotkania. My jednak zagraliśmy dużo poniżej swojego poziomu, który prezentowaliśmy w dotychczasowych spotkaniach. Zabrakło przede wszystkim stabilizacji. Dobre momenty, przeplataliśmy ze słabszymi. Łatwa wygrana w sobotę, źle wpłynęła na naszą grę. Zabrakło odpowiedniego podejścia. Zawodnicy  najwyraźniej już przed meczem poczuli się zwycięzcami. A gospodarze tym razem pokazali się z niezłej strony. Zagrali z „zębem" – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec „Szarotek" Marek Ziętara.

Orlik Opole – MMKS Podhale 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
0:1 Zarotyński (Wronka) 18, 0:2 Michalski 19.
Orlik: Jakubowski - Pawlak, Resiak, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka, Kogut - Talaga, Błaszków, Bernacki, Korzeniowski, Wacławczyk – K. Zwierz, Stopiński, Zdrojewski, Wilusz, Szczurek – oraz Obrał, Sznotala Cwykiel, Błażejczyk.
Podhale: Rajski - Łabuz, Mrugała, Zarotyński, Wronka, Biela - Landowski, K. Kapica, Michalski, Bryniczka, Wielkiewicz - Tomasik, Gaczoł, Bomba, D. Kapica, Istocy, - Szal, Wojdyła, Olchawski, Stypuła, Mielniczek.

W innych meczach: HUKS Legia Warszawa – Bisset Polonia Bytom 5:8 i 1:6; KH Gdańsk – Naprzód Janów 3:7 i 4:3.
Tabela
1. MMKS Podhale 8 24 54:5
2. Orlik 10 18 31:30
3. Polonia 8 14 30:31
4. Legia 10 11 29:52
5. Gdańsk 8 9 26:30
6. Naprzód 8 8 30:29
7. SMS 8 6 9:32