a hokej pod-gdansk

HOKEJ. W ramach XI i XII kolejki spotkań rozgrywek I ligi, hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ w sobotę i niedzielę (godzina 18) zmierzą się na swoim lodowisku z drużyną KH Gdańsk. Będzie to ostatnia okazja dla kibiców „Szarotek" aby w tym roku kalendarzowym zobaczyć swoich ulubieńców w akcji. Za tydzień bowiem nowotarżanie zmierzą się w wyjazdowych pojedynkach z Naprzodem Janów a potem w lidze nastąpi przerwa aż do 5 stycznia

Podhalanie są zdecydowanym faworytem spotkań z gdańszczanami. Za gospodarzami przemawia nie tylko atut własnego lodowiska, ale przede wszystkim bilans dotychczas rozegranych spotkań. „Szarotki" jeszcze w rozgrywkach punktów nie straciły i są zdecydowanym liderem.– Jeżeli tylko podjedziemy do meczu w stu procentach skoncentrowani i zagramy na swoim normalnym poziomie to nie powinniśmy mieć problemów z zainkasowaniem kompletu punktów – uważa bramkarz „Szarotek" Bartłomiej Niesłuchowski.

Zespół znad Bałtyku do tej pory wywalczył 9 „oczek" notując 3 zwycięstwa oraz 5 przegranych i w tabeli plasuje się na miejscu 5 - Po wynikach dotychczasowych spotkań widać, że gdańszczanie grają bardzo nierówno. Niemniej mają w składzie kilku doświadczonych zawodników. Jednym z nich jest na pewno mój imiennik Bartek Maza, który potrafi świetnie zabronić. Dlatego ważne jest abyśmy zagrali skuteczniej niż w ostatnim meczu w Opolu. Jeżeli chodzi z kolei o graczy ofensywnych to jest tam kilku ciekawych zawodników, których znam z gry w Centralnej Lidze Juniorów jak Wojtek Wyrcz, Maksym Damps czy Marcin Kabat. Na pewno jednak nasz potencjał jest większy i musimy to tylko udowodnić w meczu – dodaje Niesłuchowski.

W tygodniu poprzedzającym mecze z Gdańskiem nowotarżanie trenowali bez swojego szkoleniowca Marka Ziętary, który w tym czasie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Pod jego nieobecność treningi prowadził drugi z trenerów Rafał Sroka. W sobotnio-niedzielnych spotkaniach Ziętara zasiądzie jednak na trenerskiej ławce „Szarotek", które powinny wystąpić w najmocniejszym składzie, łącznie z Bartłomiejem Neupauerem, który wyleczył już przeziębienie.