aa szatnie

HOKEJ. Zakończył się remont szatni w Miejskiej Hali Lodowej, przeznaczonej na potrzeby pierwszej drużyny MMKS Podhale Nowy Targ. Efekt ponad dwumiesięcznej i co warte podkreślenia społecznej pracy wielu ludzi, którym dobro „Szarotek" leży na sercu jest powalający.

Szatnia, która jeszcze kilka miesięcy temu odstraszała swoim wyglądem i fatalnie wpływała na wizerunek najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, dziś spełnia europejskie standardy. Gustowna kolorystyka, nowoczesne umeblowanie, wentylacja, klimatyzacja to wszystko sprawia, że zawodnicy wreszcie czuć się mogą komfortowo.

Cieszę, się, że udało się nam dokonać czegoś co jeszcze nie tak dawno było dla wielu nieosiągalne. Kosztowało to nas wiele pracy, wyrzeczeń i poświęceń. Były takie dni, kiedy wychodziliśmy z obiektu późną nocą. Myślę, jednak, że warto było. Sam pomysł zrodził się tuż po objęciu przez nas rządów w klubie. Szybko przystąpiliśmy do jego realizacji. Znaleźli się młodzi zdolni architekci, którzy przygotowali projekt szatni. Każdy coś podpowiedział, doradził i tak szatnia nabierała wyglądu – mówi wiceprezes MMKS Podhale Robert Zamarlik, który jednocześnie podkreśla, że ani jedna złotówka wydana na remont nie pochodziła z budżetu klubu. – Nasza inicjatywa spotkała się z przychylnością wielu właścicieli firm. Bardzo chętnie udostępniali nam materiały i produkty niezbędne do wykonania prac. Nie można zapominać i o władzach miasta, które sfinansowały wentylację. Wielu naszych sympatyków fizycznie pomagało przy remoncie. Trzeba też docenić rolę Klubu Kibica, którego członkowie bardzo chętnie przychodzili i pomagali. To budujące jak się widzi, tyle osób, którym zależy na klubie – dodał Zamarlik.

GALERIA ZDJĘĆ

Tuż po wejściu do szatni, w holu na ścianie obejrzeć można niezwykłą galerię, 38 zdjęć z wierunkami hokeistów „Szarotek", którzy reprezentowali Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich. – Mamy się kim chwalić, dlaczego więc tego nie eksponować? W ten sposób chcemy w jakiś sposób docenić zasługi tych zawodników nie tylko dla nowotarskiego, ale i polskiego hokeja. Mam nadzieję, że w przyszłościnasza galeria będie się powiększać. Miejsca na ścianie jest dużo – podkreśla Zamarlik.

A JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK w GODZINACH 17-20 W RAMACH DNI OTWARTYCH KAŻDY KIBIC „SZAROTEK" BĘDZIE MÓGŁ OSOBIŚĆIE WEJŚĆ DO NOWYCH SZATNI I NA WŁASNE OCZY ZOBACZYĆ EFEKT WYKONANYCH PRAC. Z KOLEI 12 LISTOPADA ODBĘDZIE SIĘ UROCZSTE OTWARCIE SZATNI z UDZIAŁEM WŁADZ KLUBU, WŁADZ MIASTA i SPONSORÓW, POŁĄCZONE Z JEJ POŚWIĘCENIEM.

 FIRMY I OSOB Y ZAANGAŻOWANE W REMONT Szatni:

Maciej Kubicki – architekt, właściciel biura w Bukowinie Tatrzańskiej, Jakub Mamczura i  Justyna Nykaza - architekci, Józef Sarniak właściciel firmy Mebloraw– sfinansował meble w szatni suchej i mokrej, Jan Bochnak właściciel firmy BOCH-BUD – wykonanie sufitów podwieszanych, Paweł Bachulski właściciel firmy hydraulicznej – wykonanie nowego systemu hydraulicznego, Stanisław Jaróg właściciel firmy Kombi – przekazanie materiałów budowlanych, Stanisław Grzęda właściciel hurtowni materiałów budowlanych, Jacek Zamojski właściciel firmy FHU Pati – wykonanie pełnej instalacji systemu wentylacji, Marian Hreśka i Krzysztof Jarząbek właściciele firmy HREŚKA TMH – wykonanie wylewek w łazienkach i tynków maszynowych na ścianach, Krzysztof Guzik, Grzegorz Guzik właściciele firmy Instalacyjno Elektrycznej – wykonanie nowej instalacji elektrycznej, Łukasz Sieczka z firmy PROFI FLOOR – sfinansowanie profesjonalnej wykładziny w szatniach, Kazimierz Wolski właściciel Przedsiębiorstwa Kamieniarskiego WOLSKi – położenie płytek we wszystkich łazienkach, firma CEDE z Zakopanego – ufundowanie oświetlenia w toaletach, szatni mokrej i szatni trenerów, Janusz Stopiak właściciel firmy STOPIAK – akcesoria łazienkowe, Krzysztof Szlęk z firmy MODOM Podhale Sp. z o.o. – materiały budowlane, Stanisław Marek - okucie do profesjonalnych siedzisk, Raoman Kazek z firmy STC – drzwi do szatni trenerów, Jolanta Worwa z firmy Mary Blue.pl – sufity podwieszane, Andrzej Potoczek – materiały na sufity podwieszane, Tomasz Długopolski – ceramika do łazienek, Przemysław Powalacz z firmy Sanitec Koło Sp z o.o . – biały montaż do łazienek, Piotr Budzyk – kleje i zaprawy, Marek z MP decor – pełna paleta barw w szatni, Mieczysław Rokicki z firmy Rusnak – malowanie pomieszczeń, Usługi Remontowo Budowlane Tadeusz Ślembarski – tynk ozdobny, Ksiądz Henryk Paśko – ufundował tynk ozdobny, FHU LUX system Spjj Sławomir Stanek, Józef Poniedziałek – oświetlenie w szatni suchej.