111aaalubanprzygotowaniasa1111

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Lubania Maniowy 14 stycznia mają w planach rozpoczęcie zimowego okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej rozgrywek grupy wschodniej IV ligi. Pierwszym jej elementem będzie dwutygodniowy obóz dochodzeniowy.

- Będziemy się spotykać codziennie, oprócz niedziel. Tydzień będziemy kończyć sobotnim meczem sparingowym. Trenować będziemy na własnych obiektach i na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nowym Targu – mówi szkoleniowiec Lubania, Grzegorz Hajnos, który podkreślił też że jego podopieczni podczas świąteczno noworocznej przerwy wcale nie próżnowali: - Od 18 grudnia zawodnicy trenują wedle specjalnie rozpisanego indywidualnego planu. Są to zajęcia biegowe i na siłowni. Każdy monitorowany jest systemem „Polar” dzięki któremu już po kilku minutach widzę te treningi i ich efekty na monitorze swojego komputera – dodaje opiekun Lubania.

Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe to wiosną w Lubaniu na pewno nie zobaczymy już: Kacpra Jurka, Łukasza Dudzika, Kacpra Ziemianka, Kamila Kasicy i Mateusza Janczego.

Maniowianie jeszcze na ten moment nikogo nowego nie pozyskali, ale lista życzeń trenera Hajnosa jest długa. Być może już na pierwszych zajęciach pojawią się nowe twarze. Największym wzmocnieniem Lubania może jednak okazać się powrót po kontuzjach Sławomira Basistego i Daniela Noworolnika.

Lubań ma w planach minimum 7 meczów sparingowych, kolejno z Jarmutą Szczawnica, Huraganem Wakmund, Pcimianką Pcim, Starą Lubovnią, Barciczanką Barcice, Gerlachovem oraz SokołemSłopnice.