111aakontuzjadziubinski111

HOKEJ. Kontuzja Krystiana Dziubińskiego okazała się poważniejsza niż się wydawało. Jeden z liderów “Szarotek” nie prędko wróci do gry.

 Dziubiński urazu jednego z mięśni nóg, nabawił się w finałowym spotkaniu Pucharu Polski przeciwko JKH Jastrzębie, który rozegrano 28 grudnia.

Początkowo wydawało się że to niegroźny uraz i wystarczy kilka dni odpoczynku. Okazuje się jednak, że sprawa jest poważniejsza i wszystko wskazuje na to, że w sezonie zasadniczym – do zakończenia którego zostało jeszcze 8 kolejek – Dziubińskiego nie zobaczymy na lodzie.

To fatalna informacja w kontekście walki “Szarotek” o 3 miejsce na koniec sezonu zasadniczego i tym samym późniejszego rozstawienia w fazie play-off. Kluczowe w tej kwestii mogą okazać się dwa najbliższe mecze: piątkowy wyjazdowy z Unią Oświęcim i niedzielny we własnej hali z JKH Jastrzębiem.

Dziubiński to wyróżniająca się postać w Podhalu od początku sezonu. W 31 meczach zdobył on 16 bramek i zaliczył 21 asyst. Jego brak, znacząco osłabia siłę ofensywną „Szarotek”.

W ostatnim meczu Podhala przeciwko Orlikowi Opole nie grał również Jonas Sammalmaa. Kontuzja Fina nie jest jednak poważna i już jutro powinien być on do dyspozycji trenera Tomka Valtonena