11dasliva111

PIŁKA NOŻNA. W rozegranych na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nowym Targu meczach sparingowych Watra Białka Tatrzańska przegrała 1:3 z A klasowym zespołem MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, a Lubań Maniowy pokonał 6:4 Huragan Waksmund.

Watra Białka Tatrzańska – Babia Góra Sucha Beskidzka 1:3 (1:1)

Bramka dla Watry: Sroka

Watra: Możdżeń – Kobylarczyk, Kosturko, Gąsiorek, Bartos – Misiura, Świerzbiński, Janasik, Sroka, Czubin – Pazurkiewicz oraz Kurnyta, Shalabaiev, Kuchta, Rabiański.

Watra do pierwszego spotkania sparingowego przystąpiła po ledwie 5 jednostkach treningowych. Wciąż jeszcze prezesowi Andrzejowi Rabiańskiemu nie udał się znaleźć następcy trenera Janusza Piątka, z którym rozstano się po rundzie jesiennej.

- Cały czas nad tym pracuję. Mieliśmy już kilku kandydatów, ale z różnych względów nam odmówili. Mam kilka kolejnych pomysłów. Daję sobie jeszcze tydzień czasu, bo dłużej bez szkoleniowa drużyna nie może funkcjonować – wyjaśnia Rabiański.

W sparingu z liderem wadowickiej A klasy pojawiły się za to nowe twarze. Rafał Kobylarczyk i Krystian Sroka to dwaj młodzi zawodnicy ostatnio grający w niższych ligach w Stanach Zjednoczonych, Jakub Janasik wywodzi się z Podhala, ale ostatnio grał w Bałtyku Koszalin a David Shalabaiev to 19 letni Ukrainiec.

Lubań Maniowy – Huragan Waksmund 6:4

Gole: R. Antolak 2, Kurowski, Basisty, Da Silva, M. Sikora - Kolasa, Bobek, Dudzik, Bednarczyk

Lubań: K. Sikora – Augustyn, D. Firek, Górecki, Pluta – Syorczuk Janura, R. Antolakm Duda D. Duda - Kurowski – oraz D. Antolak, Rzymowski, M. Sikora, Budz, Zagata, Basisty, Da Silva.

Huragan: Byrnas – Wróbel, Jan Waksmundzki, Luberda, B. Mroszczak – Zubek, Józefczak, Dudzik, R. Mroszczak, Wójciak – Kolasa oraz Masłowiec, K. Bobek, Szczygieł, Bednarczyk, Wojtanek, Sołtys.

Lubań tym meczem kończył dwutygodniowy obóz dochodzeniowy.  - Bardzo solidnie przepracowaliśmy te dwa tygodnie i to nad czym pracowaliśmy powoli już jest widoczne w naszych zachowaniach na boisku. Ciężko odnieść się do dzisiejszego meczu, bo ze względu na trudne warunki, grą rządził głównie przypadek. Ja jednak dostrzegam progres w naszej grze i uważam, że idziemy w dobrym kierunku – ocenił trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

Dla Huraganu był to pierwszy mecz kontrolny. Pokazali się w nim nowi zawodnicy Łukasz Dudzik, Marcin Józeczak, Kacper Bobek i Kamil Masłowiec.  - Mieliśmy swoje wytyczne na to spotkanie, ale trudno było o to by je zrealizować n takim boisku. Jesteśmy dopiero na starcie naszych przygotowań – podkreślił trener Huraganu, Marcin Zubek