moisoo

HOKEJ. W ostatnim dniu „okienka” transferowego władze TatrySki Podhala Nowy Targ dokonały dwóch transferów. Do drużyny dołączyli kolejni dwaj Finowie: 26 letni napastnik Patrik Moisio i 23 letni obrońca Samu Suominen.

Moisio urodził się w fińskim Turku i jest wychowankiem tamtejszego TPS. Do 2016 r. występował w Finlandii w rozgrywkach juniorskich a w późniejszym okresie w Mestis i najwyższej klasie rozgrywek Liiga.
Grał również w Japonii, Czechach, Anglii i Szkocji. Ostatnim klubem był Ukraiński Donbass Donieck. Jest byłym młodzieżowym reprezentantem Finlandii w drużynach U17 i U18. W 2010 r. sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata U18, które były rozgrywane w Mińsku.

suominnen

Suominen to z kolei wychowanek klubu FoPS. Grał m.in. w młodzieżowych ligach w USA. W swoim kraju nigdy nie grał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ma 75 spotkań w Lidze Mestis (7 goli i 18 asyst). Ostatnio grał w austriackim EC Bregenzerwald. W reprezentacji Finalndii grał na Mistrzostwach Świata do lat 17.

Tym samym do 7 wzrosła liczba zawodników w Finlandii w kadrze „Szarotek”. 

Pytanie jak te transfery maja się do problemów finansowych z jakimi boryka się klub i zobowiązań wobec zawodników?

- Kontrakty z nowymi zawodnikami udało się podpisać dzięki „pospolitemu ruszeniu wśród kibiców Szarotek w Polsce i USA. Potrzebną kwotę zebrali w ciągu ostatniego tygodnia. My jako klub nie bylibyśmy w stanie zakontraktować nowych zawodników. Dlatego kibicom należy się szacanek. Czapki z głów – wyjaśnia prezes TatrySki Podhale Marcin Jurzec.

Fot. eliteprospects.com