podhalechorzow

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ przerwali serię sparingowych zwycięstw. Po trzech z rzędu wygranych, tym razem nowotarżanie ulegli 1:4 drugoligowej drużynie Ruchu Chorzów.

Do przerwy Podhale przegrywało 0:2 po golach straconych w 10 i 33 min. W pierwszym przypadku kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Walski, a w drugim przypadki Giel poradził sobie z trójką graczy Podhala i oddał precyzyjny strzał..

Po przerwie chorzowianie zdobyli kolejne dwa gole, Podhale jednego. Na 3:0 prowadzenie Ruchu podwyższył w 73 min Balicki, strzałem z …. 40 metrów. W 76 min chwile radości mieli nowotarżanie, po tym jak Przybylski przymierzył z dystansu i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. W 88 min wynik meczu ustalił Lechowicz, celnym strzałem głową.

W szeregach Podhala pojawił się kolejny testowany zawodnik. Jego nazwisko owiane jest tajemnicą. Brakowało za to m.in. Lukasa Hruski i Mateusza Mianowanego, którym trener dał odpocząć.

- Zimny prysznic, ale taki był nam potrzebny. Zagraliśmy słabe spotkanie, przede wszystkim w pierwszej połowie. To co różniło oba zespoły to skuteczność. Ruch oddał 3 celne strzały na naszą bramkę, zdobył dwa gole. My mieliśmy też 3 bardzo dobre okazje, a żadnej nie zamieniliśmy na gola – przyznał po meczu trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Kolejny mecz kontrolny Podhale zagra w sobotę na własnym stadionie z Rozwojem Katowice.

Ruch Chorzów – NKP Podhale Nowy Targ 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Walski 10, 2:0 Giel 33 3:0 Balicki 73, 3:1 Przybylski 76, 4:1 Lechowicz 88

Ruch I połowa: Lech - Budek, Duriska, Kulejewski, Miagkow, Podgórski, Obst, Mokrzycki, Walski, Wdowik, Giel. II połowa: Smug - Lechowicz, Duriska (66 Sosna), Wiech, Bartolewski, Zieliński (80 Dąbrowski), Kulejewski (85 Obst), Duchowski (85 Walski), Podgórski, Mandrysz, Balicki.

Podhale: Szukała – Drobnak (70 Derek), Mączka (46 Bedronka), Cyfert (70 Mączka), Tonia (70 Barbus), Dynarek (70 Mizia), Lewiński (70 Zubek), Barbus (46 testowany), Mizia (46 Przybylski), Pląskowski (70 Potoniec), Potoniec (46 Palonek).