IMG 6554

PIŁKA NOŻNA. Filar obrony trzecioligowego Podhala Nowy Targ Błażej Cyfert po zakończonym sezonie odchodzi z zespołu i przenosi się do Stali Rzeszów. Z klubem już teraz pożegnał się też bramkarz Eryk Niemira.

Aktualna umowa Cyferta z Podhalem obowiązuje do końca czerwca bieżącego roku. Umową z nowym klubem 27 letni środkowy obrońca związał się od 1 lipca.  Cyfert graczem Podhala jest od sezonu 2017/2018. Do Nowego Targu przyszedł z Olimpii Zambrów. 

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Cyfert w barwach Podhala rozegrał 14 spotkań, w tym 13 pełnym wymiarze czasu. Zdobył dwie bramki i zobaczył sześć żółtych kartek.  Cyfert to już trzeci zawodnik Podhala, którego do Stali ściąga trener Janusz Niedźwiedź, były szkoleniowiec nowotarskiego klubu. Pierwszym był Adrian Ligienza, drugim Michał Nawrot. 

Zawodnikiem NKP Podhale nie jest już też, grający na pozycji bramkarza Eryk Niemira. On z kolei już od rundy wiosennej został zawodnikiem Ruchu Wysokie Mazowieckie. W Podhalu spędził równo rok. Jesienią był głównie rezerwowym. Rozegrał ledwie 3 mecze.