3gz

UNIHOKEJ. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz obie drużyny z Nowego Targu wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski seniorek. Góralki w ćwierćfinale ograły PKS MOS Zbąszyń, a MMKS Podhale Ambrę Ożarów.

Zdecydowanie ciekawiej było w tej pierwszej parze. Milowy krok w kierunku walki o medale Góralki wykonały przed dwoma tygodniami w Zbąszyniu, gdzie wygrały 3:2. U siebie postawiły kropkę nad i, ale nie miały łatwo. To były zacięte i do ostatnich sekund trzymające w napięciu spotkanie, w którym scenariusz zmieniał się kilkukrotnie. Długo lepiej prezentowały się przyjezdne. Imponowały one przede wszystkim świetną organizacją w grze. Gole jakie zdobywały były głównie efektem, składnych, zespołowych akcji. Po kilku z nich ręce aż same „składały się do oklasków”.

2gz

Nowotarżanki bazowały z kolei na indywidualnych akcjach. W świetnej dyspozycji była Katarzyna Fuła, której dwa gole zdobyte w odstępie niespełna 4 minut przy stanie 1:3 dla Zbąszynia, były jednym z kluczowych momentów tego meczu. Ten rozstrzygnął się w ostatnich 5 minutach. Przy wyniku 5:5 Góralki wyprowadziły dwie zabójcze kontry po których do bramki rywalek trafiły Magdalena Krzystyniak (rehabilitując się za zmarnowany w 2 tercji rzut karny) i Magdalena Siuta. Co prawda w końcówce szóstego gola zdobyły jeszcze przyjezdne, ale jedno bramkowe prowadzenie nowotarżanki zdołały utrzymać do syreny końcowej. 

4gz

- Horror ale ze szczęśliwym dla nas zakończeniem. I to najważniejsze. Weszliśmy do piątego z rzędu finału. Cieszy postawa dziewczyn. Dużo jest mankamentów w naszej grze, ale ich się nie ustrzeżemy. Czas pokaże co będzie dalej – ocenił trener Góralek, Jacek Michalski.

Żadnych problemów z awansem do półfinału nie miały zawodniczki MMKS Podhale, które w dwóch meczach gładko ograły Ambrę Ożarów. Wyniki 10:1 i 9:3 najlepiej oddają różnicę klas jaka dzieliła oba zespoły. 

Górale Nowy Targ – MOS Zbąszyń 7:6 (1:1, 2:3, 4:2)

Bramki dla Górali: Białoń 2, Fuła 2, Krzystyniak, Piekarczyk, Siuta

Górale: Jachymiak – Lech, Sarna Pohrebny, Grynia, Piekarczyk, Siuta, Fuła, Pazdro, Dunaj, Krzystyniak, Kubowicz, Węgrzyn, Rokicka, Panek, Białoń

MMKS Podhale Nowy Targ – Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 10:1 (1:1, 4:0, 5:0) i 9:3 (2:0, 7:2, 0:1)

Bramki dla Podhala: I mecz: Florczak 3, Timek 2, Malinowska 2, Kowalczyk, E. Mamak, Pysz. II mecz: Kłak 3, Osmala 3, Florczak 2, Timek

Podhale: Młynarczyk (Hobot) – Timek, Florczak, Kłak, M. Mamak, Kowalczyk, Pysz, E. Mamak, Gajewska, Pudzisz, Majerczak, Osmala, Malinowska, Maciaszek.