IMG 4961

PIŁKA NOŻNA. Miniony weekend to kolejna porcja meczów sparingowych z udziałem IV i V ligowych zespołów z naszego regionu.

Stara Lubovnia – Lubań Maniowy 1:1 (0:0)

Bramka dla Lubania: D. Duda

Lubań: Świerad – Augustyn Rzymowski Górecki Pluta – Jandura, Sydorczuk, P. Duda R. Antolak, Duda – Kurowski oraz Budz, Sołtys, Gorlicki, Sarna, D. Antolak, Zagata, M. Sikora, J. Sikora.

- Pierwsza połowa była bliska tego co chcemy grać. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu w tej części gry. Jedyne czego się można przyczepić to nasza nieskuteczność, bo powinniśmy na przerwę schodzić, prowadząc 2 lub 3 golami. Po przerwie zmiany jakie dokonaliśmy odbiły się negatywnie na jakości naszej gry. Było dużo więcej chaosu i niedokładności w naszych poczynaniach – ocenił trener Lubania, Grzegorz Hajnos.

Watra Białka Tatrzańska – Huraganu Waksmund 0:0

Watra: Możdżeń – Kosturko, Bartos, Kołbon, Kostrzewa, Kobylarczyk, Woda, Sroka, Szabalajew, Kurnyta - Czubin oraz Świerzbiński, Rabiański, Rzadkosz, Kowal, Misiura, testowany

Huragan: Byrnas – Jan Waksmundzki, K. Zubek, Wróbel, Bobek - Józefczak, Luberda, Dudzik, R. Mroszczak, Bednarczyk - Wójciak oraz Ligęza, Duda, Kołodziejczyk, Szczygieł

Im bliżej rundy wiosennej tym przybywa problemów Watrze. Kontuzja jaką przed tygodniem nabawił się Sebastian Gąsiorek okazała się na tyle poważna, że eliminuje go z gry na kilka tygodni. Sparing z Huraganem był też ostatnim występem w barwach klubu z Białki Tatrzańskiej Dawida Możdżenia i tym samym Watra na ten moment została bez bramkarza. Także Krystian Sroka i Rafał Kobylarczyk zdecydowali się jednak wracać do USA. Dobrą wiadomością jest za to powrót do zespołu Tomasza Kołbona, który też nosił się z zamiarem odejścia.

- Na spokojnie. Wszystko mamy pod kontrolą. O decyzji Dawida wiedzieliśmy. Mamy już kilku kandydatów na jego miejsce. Środkowego obrońcę także szukamy, ale myślę że sobie z tym też poradzimy. To że Krystian i Rafał wracają do USA to też wynik tego, że ciężko byłoby im się załapać do podstawowego składu – wyjaśnił prezes Watry, Andrzej Rabiański.

- Jestem zadowolony z zespołu i realizacji zadań głównie w fazie obrony nad którą w ostatnim czasie dużo pracujemy, Sporo w naszej grze jest jeszcze do poprawy, grupa nowych zawodników potrzebuje czasu by dobrze wpasować się w nasz model gry, ale jeżeli będziemy tak pracować jak do tej pory, będę spokojny o naszą dyspozycję – powiedział po meczu trener Huraganu, Marcin Zubek

Jarmuta Szczawnica – Barciczanka Barcice 3:1

Bramki dla Jarmuty: Zieliński, Jurek, Weber

Jarmuta: Olchawa – Jasiurowski, Czubiak, Mlak, Majerczak – Weber, Słowik, Ziemianek, Kuziel, Jurek – Zieliński oraz Gołdyn.

- Pierwsza połowa chaotyczna, drugiej już długimi momentami graliśmy tak jakbym chciał żebyśmy grali w lidze. Mam nadzieję, że transfery zawodników których chcemy pozyskać, uda się sfinalizować – ocenił trener Jarmuty, Jacek Pietrzak.

Wierchy Rabka – Wróblowianka 2:1

Bramki dla Wierchów: Chodźko, Kościelniak z karnego

Wierchy: Gogola – B. Traczyk, testowany 1, Zdun, testowany 2 – Chodźko, Olszanicki, Lupa, Świder, Kościenlniak – Skawski oraz Wróbel, Czyszczoń, Jurzec, Macedo.

W drużynie Wierchów zagrał m.in. Patryk Skawski, którego rabczanie chcą pozyskać z Orkana Raba Wyżna. Wystąpiło też dwóch innych testowanych zawodników.

LKS Szaflary – Orzeł Źlinice (V liga śląska) 1:0

Bramka: Wojtanek

LKS Szaflary - Unia Krapkowice (IV liga śląska) 0:0

Szaflary: Kowalczuk (Zhuk) – Topór, Rusnak, K. Kantor – Szymkowiak, Pawlikowski, Wojtanek, Hreśka , Stawicki – Lubelski– Baboń oraz Cudzich, Mularek, M. Kantor oraz 6 juniorów.

Gościnnie w składzie Szaflar wystąpił Mirosław Szymkowiak były gracz m.in. Widzewa Łódź i Wisły Kraków.Nowe twarze w drużynie Grzegorza Żmudy to Maciej Topór i Andrzej Lubelski z juniorów Podhala. Sprawdzani byli też Marcin Cudzich i Bogusław Mularek, którzy w przeszłości już reprezentowali barwy klub z Szaflar.