IMG 9425

PIŁKA NOŻNA. Piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska od zwycięstwa na własnym stadionie nad drużyną Dargfill Tomaszów Mazowiecki, rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek grupy południowej I ligi. Niestety radość ze zwycięstwa psuje strata Klaudii Maciążki.

To było ciężkie gatunkowe spotkanie dla obydwu zespołów, z racji tego że obie znajdują się na samym dole ligowej tabeli i wiosną czeka ich szaleńcza walka o utrzymanie.  Rysy wygrały 2:0 a obie bramki zdobyła Brygida Solawa.

W pierwszym przypadku – w 13 min – w pojedynkę wymanewrowała niemal całą defensywę rywalek i z bliska skierowała piłkę do bramki. Z kolei w 88 min skutecznym strzałem sfinalizowała kontratak swojego zespołu.

IMG 9389

W między czasie Rysy straciły Klaudię Maciążkę. W 34 min liderce Rysów przy próbie oddania strzału odnowiła się kontuzja lewego kolana i zapowiada się na kolejną dłuższą przerwę.

- Bardzo trudne spotkanie, ale najważniejsze, że dziewczyny wytrzymały presję jaka temu spotkaniu towarzyszyła i cel jakim było zwycięstwo osiągnęły – mówi Beata Jewiarz, dla której był to ligowy debiut w roli trenerki Rysów – Lepsza w naszym wykonaniu była pierwsza połowa, w drugiej oddaliśmy inicjatywę, na co na pewno w jakimś stopniu wpływ miała kontuzja Klaudii, która podłamała pozostałe dziewczyny.  Mam nadzieję, że nie będzie to aż tak poważny uraz jak sugerują pierwsze diagnozy.Zresztą kontuzji po tym meczu mamy więcej. Także Angelika Kulpa wygląda na to że ma problem z mięśniem dwugłowym. Trzeba być jednak dobrej myśli  – dodała opiekunka Rysów.

W porównaniu z rundą jesienną nowe twarze w zespole Rysów to Sylwia Marcinkowska, Anna Szlósarczyk i Maria Nowak. Pierwsza z wymienonych grała ostatnio w Czwórce Radom, z kolei Nowak i Szlósarczyk to byłe zawodniczki Respektu Myślenice. IMG 9421

Rysy Bukowina Tatrzańska – Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Solawa 12, 2:0 Solawa 88.

Rysy: Dulak – Marcinkowska, Jurkowska (55 Szlósarczyk) , Szostak, Łęgowska – Misiura, Pisowicz, Solawa, Kulpa, Kokośkova (60 Nowak) – Maciążka (25 Kornaś, 76 Nowobilska).

IMG 9357