IMG 9900

PIŁKA NOŻNA. W restauracji „Zajazd Czorsztyński” Anny i Tomasza Dziurdzików odbyła się oficjalna prezentacja czwarto ligowej drużyny Wolski Lubań Maniowy. Połączona ona była z przedstawieniem aktualnej sytuacji organizacyjno-finansowej klubu i planów rozwoju na najbliższe lata.

Jeżeli chodzi o aspekty sportowe to wiosną zespół ma się piąć w górę tabeli. Rundę jesienną maniowianie zakończyli bowiem blisko strefy spadkowej, na miejscu 12.W rundzie rewanżowej efekty ma dać ciężka praca jaką zespół wykonał w okresie przygotowawczym pod okiem trenera Grzegorza Hajnosa i jego asystenta Leszka Judasza. Jakość drużyny mają podnieść też pozyskani w przerwie zimowej nowi zawodnicy.

IMG 9818
- Władze klubu stworzyły nam bardzo dobre warunki do pracy. Naszym zadaniem było to wykorzystać. Każdy zawodnik bardzo sumiennie przepracował te praktycznie 3 miesiące, bowiem my przygotowania do rundy wiosennej zaczęliśmy tydzień po zakończeniu rundy jesiennej – mówi Grzegorz HajnosMieliśmy skrupulatnie opracowany plan działania, który krok po kroku udało się nam zrealizować. Rozegraliśmy 9 meczów sparingowych i z postawy w nich zespołu jestem zadowolony. Transfery których dokonaliśmy były bardzo przemyślane. Dołączyli do nas albo zawodnicy wskazani przeze mnie, ale Ci którzy najlepiej wypadli w zorganizowanym przez nas w grudniu tzw. test meczu, w którym udział wzięło łącznie 26 osób – podkreśla szkoleniowiec Lubania.

IMG 9884
Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu przedstawiciel zarządu Rafał Jandura klub ma też systematycznie rozwijać się w kwestiach organizacyjnych i przez to odbudować swoją pozycję w środowisku. Jednym z priorytetów jest szkolenie młodzieży a pomóc w tym ma powołana jakiś czas temu do życia Akademia Piłkarska.

- Aktualnie mamy w Akademii ponad 50 dzieci w różnym wieku. Ta grupa powiększa się z miesiąca na miesiąc. Mamy do dyspozycji kilka obiektów: boisko z normalną nawierzchnią, orlik czy salę gimnastyczną. Lczymy że w przeciągu kilku lat zawodnicy Akademii zasilać będą regularnie pierwszą drużynę, tak jak miało to miejsce przed laty – mówił odpowiedzialny za funkcjonowanie Akademii Grzegorz Hagowski.
IMG 9831

Sytuacja finansowa klubu na dziś opiera się głównie na wsparciu głównego sponsora klubu Kazimierza Wolskiego, a także kilku mniejszych, głównie lokalnych przedsiębiorców. Klub może liczyć także na dotacje z Urzędu Gminy a także pomoc Polonii Amerykańskiej.
IMG 9810

Ambitne cele wymagają jednak wzrostu nakładu finansowego. Z tego powodu władze klubu starają się o nowe źródła dochodu. Stąd postanowiono reaktywować „Klub Stu” . Członek takiego klubu w zamian za deklaracje comiesięcznej wpłaty w określonej wysokości będzie m.in regularnie informowany bieżącej sytuacji w drużynie.
Każdy to wyraża chęć przystąpienia do klubu proszony jest o kontakt za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.