IMG 6227

PIŁKA NOŻNA. W 19 kolejce spotkań ligi okręgowej piłkarze Huraganu Waksmund pokonali 1:0 na swoim boisku ostatni w tabeli zespół z Tymabrku.

Huragan Waksmund – KS Tymbark 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bednarczyk 31.

Huragan: Byrnas – J. Waksmundzki, Wróbel, Józefczak, Duda – Budziak, Mozdyniewicz, Bednarczyk, Bobek (52 Siuty), Wójciak (79 S. Waksmundzki) – Kolasa ŻK (59 Szczygieł).

Tymbark: Pietrzak – Binda, Duda, Sobczak, Krywoborodenko, Kuc, Mrożek, Postrożny, M. Duda, Mrózek – Bokowy (46 Piętoń ŻK).

Sędziował Łukasz Królczyk z Nowego Targu.

Pierwsze minuty to optyczna przewaga gości, ale bez sytuacji bramkowych. Z czasem inicjatywę przejął Huragan i w 31 min udokumentował to golem. Z prawej strony piłkę w pole karne przyjezdnych zacentrował Szczepan Duda, a tam głową do bramki skierował ją Marcin Bednarczyk.

W drugiej połowie z początku gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Im bliżej było końca tym coraz mocniej przeważał Huragan, który długimi momentami nie schodził z połowy przyjezdnych. Gospodarze jednak żadnej z kilku sytuacji jakie sobie stworzyli, wykorzystać nie potrafili.