jarmutahurhanand

PIŁKA NOŻNA. Nie było niespodzianki w derbowym starciu Huraganu Waksmund z Jarmutą Szczawnica w kolejnej serii meczów ligi okręgowej. Wygrali wyżej notowani goście, a wynik końcowy 0:3 to najmniejszy wymiar kary jaki w tym spotkaniu spotkał drużynę gospodarzy.

Już do przerwy Jarmuta powinna prowadzić różnica kilku bramek, gdyby tylko była skuteczna.  W 4 min po dograniu z prawej strony Komorka, spudłował z bliska Kuziel. W 10 min z lewej strony podawał Weber, uderzał W. Wiercioch, ale również nie trafił w bramkę. W 20 min kapitalnie w bramce Huraganu spisał się Byrnas, który obronił zarówno strzał Słowika i dobitkę Kuziela. Golkiper gospodarzy był też bohaterem akcji z 25 min, kiedy nie dał się pokonać Weberowi. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończył się bezbramkowym remisem, ostatni strzał tej części gry w wykonaniu Gołdyna, dał przyjezdnym zasłużone prowadzenie. 

jarmkomk

Po przerwie obraz gry nic się nie zmienił. W dalszym ciągu to Jarmuta posiadała inicjatywę. I udokumentowała to dwoma bramkami. W 70 min głową po rzucie rożnym trafił Zieliński, a w 76 min rajd prawą stroną Komorka i jego dogranie na pięty metr przed bramkę, sfinalizował Weber. 

- Nie mieliśmy argumentów na Jarmutę. Staraliśmy się, ale różnica klas między nami a Jarmutą jest zbyt duża. My się uczymy, a Jarmuta ma dużo doświadczonych zawodników i dzisiaj to było widać na boisku. Już samo to, że nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji, pokazuje jak daleko byliśmy dzisiaj od korzystnego wyniku. Ważne jest to, że nie nastawiliśmy się tylko na przeszkadzanie rywalom i wykopywanie piłki z dala od własnego pola karnego. Próbowaliśmy akcji zaczepnych, ale brakowało nam spokoju i dokładności – przyznał trener Huraganu, Marcin Zubek 

- Pewna wygrana, po meczu który od pierwszej do ostatniej minuty był pod naszą kontrolą. Fakt, że nie gramy już o żadną stawkę, powodował że graliśmy na luzie, bez spinki i dużo nam wychodziło – ocenił trener Jartmuty, Jacek Pietrzak

hurhasnd

Huragan Waksmund – Jarmuta Szczawnica 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Gołdyn 45, 0:2 Zieliński 70, 0:3 Weber 76
Huragan: Byrnas – Józefczak, Wróbel, J. Waksmundzki, Kołodziejczyk – S. Waksmundzki (50 Luberda), Mozdyniewicz (50 Budziak), Bednarczyk, Zubek, Bobek – Kolasa ŻK.
Jarmuta: Olchawa – Ojrzanowski ŻK Mlak, Czubiak, Bobak – Komorek, Słowik, Gołdyn (65 Zieliński), Kuziel, Weber – W. Wiercioch (71 Urban).
Sędziował: B. Skoczyk z Lipnicy.

IMG 2948