IMG 8852

HOKEJ. W swoim drugi meczu w ramach Pucharu Wyszehradzkiego, a pierwszym w roli gospodarza, hokeiści Podhala Nowy Targ postarali się o małą niespodziankę, ogrywając reprezentanta słowackiej ekstraligi, drużynę HC 07 Detva.

- Cieszę się, że to nad czym codziennie bardzo ciężko pracujemy na treningach, powoli zaczyna przynosić efekty.  Wszystko wymaga czasu, ale widzę, że w zawodnikach jest chęć nauki. Na pewno to zwyciętwo, w rywalizacji z mocnym przeciwnikiem i przed naszymi kibicami,  doda im jeszcze większej wiary w sens tego co robią - cieszył się po meczu trener Podhala, Phillip Barski. 

Mecz świetnie się rozpoczął dla „Szarotek” bo już w 3 min prowadzenie dał im Adrian Słowakiewicz, po składnej akcji czwartej formacji. Wynik 1:0 utrzymał się już do końca pierwszej tercji. Drugie 20 minut remisowe. Na trafienie z 35 min Jakuba Zilka, odpowiedział w 38 min Emil Svec (sędziowie analizowali jeszcze tę akcję na video).

IMG 8863

W trzeciej, przez zdecydowaną większość czasy gry, wyrównanej tercji, "Szarotki" swoją dobrą grę udokumentowały dwiema bramkami. W 57 min na listę strzelców mocnym strzałem wpisał się Fin Santeri Arosufa, a po chwili po efektownej wymianie podań z Tomasem Kominkiem, wygraną gospodarzy przypieczętował Richard Jencik. 

Zwycięstwo nad reprezentantem ligi słowackiej i to w fajnym stylu, buduje i daje kopa do pracy w następnym tygodniu. Można powiedzieć, że to jest początek historii tego sezonu. Założyliśmy sobie, że idziemy krok po kroku. Wiadomo, że mamy praktycznie nowy zespół. Musimy się zgrać, zwałszcza że trener chce nas nauczyć dużej ilości wariantów, bo aż ośmiu. To sporo, ale widać, że coraz lepiej to zaczyna funkcjonować. Z meczu na mecz robimy postęp - powiedział po meczu bramkarz Podhala, Przemysław Odrobny. 

Podhale Nowy Targ – HC 07 Detva 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki: 1:0 Słowakiewicz (Wielkiewicz, Gruszka) 3, 1:1 Zilka 35, 2:1 Svec 38, 3:1 Arosufa (Dziubiński, Franek) 57, 4:1 Jencik (Kominek, Odrobny) 59. 

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Svec, Dziubiński, Franek – Arosuva, Kamenau, Worwa, Neupauer, Guzik – Mrugała, Sulka, Jencik, Hudak, Kominek – Słowakiewicz, Wielkiewicz, Gruszka.
 YIP2818