podhale memorial aa

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ przegrali po dogrywce 4:5 półfinałowe spotkanie w Memoriale Ocskaya Gabora z drużyną gospodarzy Fehervar AV 19.

Początek spotkania zdawał się zapowiadać, że „Szarotki” dostaną tęgie lanie od gospodarzy. Po 11 minutach nowotarżanie przegrywali bowiem już 0:3, tracąc dwa gole w liczebnym osłabieniu (pierwszego 3 na 5, drugiego 4:5) a jednego po kontrataku.

Tymczasem w drugiej tercji oglądaliśmy już zupełnie inne spotkanie. Teraz to Podhale nadawało ton wydarzeniom na tafli. „Szarotki” w 15 minut nie tylko odrobiły straty, ale też wyszły na prowadzenie.

W 25 min – podczas liczebnej gry w przewadze Podhala – zmienił tor lotu krążka po strzale Samu Suumoinena. W 34 min Tomas Franek zaraz po wyjściu z ławki kar, dostał świetne podanie od Bartłomieja Neupauera i wygrał pojedynek sam na sam z węgierskim bramkarzem. W 38 min wyrównał Łukasz Siuty, którego podaniem zza bramki obsłużył Emil Svec. 43 sekundy przed końcem drugiej tercji do bramki gospodarzy ponownie trafił Franek. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak go miejscowych, którzy w 39 minucie i 49 sekundzie wyrównali za sprawą Daniela Szabo.

Trzecia tercja bez bramek. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna więc była dogrywka. W niej to Podhale pierwsze miało świetną okazją na zwycięską bramkę. Svec przegrał jednak starcie jeden na jeden z golkiperem. Ta sytuacja błyskawicznie się zemściła i 122 sekundy przed końcem dogrywki, Daniel Kogger pokonał Przemysława Odrobnego.

- Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonał zespół w trakcie tego spotkania. Chłopcy zagrali z wielkim sercem. Nie poddali się w momencie kiedy przegrywaliśmy 0:3. Byliśmy bardzo blisko tego by wygrać z mocnym przeciwnikiem - ocenił trener Podhala, Phillip Barski. 

W niedzielę „Szarotki” zmierzą się w meczu o 3 miejsce z reprezentantem czeskiej ekstraklasy HC Vitkovice.

Fehervar AV 19 – Podhale Nowy Targ 5:4 p dogrywce (3:0, 1:4, 0:0, d. 1:0)

Bramki: 1:0 Yogan (Lehtonen) 8, 2:0 Szabo (Sarauer, Kogger) 9, 3:0 Yogan (Sille) 11, 3:1 Słowakiewicz (Suomminen, Dziubiński) 25, 3:2 Franek (Neupauer) 34, 3:3 Siuty (Svec, Dziubiński) 38, 3:4 Franek 40, 4:4 Szabo (Kogger) 40, 5:4 Kogger 62. 

Podhale: Odrobny – Suomminen, Seed, Svec, Dziubiński, Worwa – Mrugała, Kamieniau, Franek, Neupauer, Guzik – Sulka, Wsół, Słowakiewicz, Hudak, Wielkiewicz raz Siuty, Paterssonn.