IMG 5993

HOKEJ. Hokeiści Podhala Nowy Targ wygrali -  po „złotym golu” w dogrywce Bartłomiej Neupauera -  3:2 w Sosnowcu z Zagłębiem. Do 50 minuty nic nie wskazywało na to, że to "Szarotki" wyjdą zwycięsko z tego spotkania. 

W pierwszej tercji padł tylko jeden gol. Zdobyli go w 12 min sosnowiczanie, którzy wówczas grali w liczebnej przewadze. Michał Bernacki, w zamieszaniu wepchnął krążek za plecy Przemysława Odrobnego. „Szarotki” w tej odsłonie grały wolno i czytelnie, wskutek czego większego zagrożenia pod bramką Rafała Radziszewskiego nie stwarzały.

Druga tercje jeszcze gorsza w wykonaniu nowotarżan, którzy w ofensywie praktycznie nie istnieli. Za to na bramkę Odrobnego sunął atak za atakiem. Z większości pojedynków z zawodnikami Zagłębia, bramkarz „Szarotek” wyszedł zwycięsko, ale w 35 min skapitulował po raz drugi. Defensywę Podhala w efektowny sposób rozklepało rosyjskie trio sosnowiczan Karczoha – Garszyn – Oriekin. Ostatni z nich wpisał się na listę strzelców.

W trzeciej tercji wreszcie coś drgnęło w grze Podhala. Górale przejęli inicjatywę i w 51 min zdobyli gola kontaktowego. Przypisano go Emilowi Svecowi, ale tak naprawdę było to samobójcze trafienie Nikity Butesnko. W kolejnych fragmentach nowotarżanom sprawy zaczęły komplikować kary. „Szarotki” jednak dwa okresy w liczebnym osłabieniu przetrwały. 82 sekundy przed syreną końcową to zawodnik gospodarzy złapał wykluczenie. Zaraz po wygranym „buliku” w tercji Zagłębia przez Podhale, do boksu zjechał Odrobny i nowotarżanie mieli przewagę dwóch zawodników w polu. Mecz na korzyść Zagłębia mógł definitywnie rozstrzygnąć Karczoha, ale zmarnował wyśmienitą ku temu okazję. To błyskawicznie się na gospodarzach zemściło i 8 sekund przed syreną końcową do remisu doprowadził Tomas Franek, który dobił strzał Jussi Nattinena.

Dogrywka obfitowała w sytuacje z obu stron, ale to Podhale, a konkretnie Bartłomiej Neupauer, zadało decydujący cios

Zagłębie Sosnowiec – KH Podhale Nowy Targ 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, d. 0:1)

Bramki: 1:0 Bernacki (Garszyn, Oriekin) 12, 2:0 Orkiekin (Karczoha, Garszyn) 33, 2:1 Svec (Sulka) 51. 2:2 Franek (Nattinen) 60, 2:3 Neupauer.

Zaglębie: Radziszewski – Działo, Cunik, Kozłowski, Butsenko, Stoklasa – Kaluza, Trasunov, Orekin, Korczoha, Garszyn – Cahrousek, Podsiadło, Bernacki, Tyczyński, Nahunko – Jerassow, Horzelski, Salamon, Stojek, Jaskólski.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Wielkiewicz – Chaloupka, Kamieniew, Svec, Dziubński, Wrowa – Sulka, Mrugała, Franek, Neupaer, Siuty oraz Słowakiewicz, Nattinen, Pettersson.

Sędziowali: Maciej Pahucki, Sebastian Kryś.
Kary: 2-18 min (w tym 10 min dla Wielkiewicza za niesportowe zachowanie)