IMG 8427

PIŁKA NOŻNA. We wtorek piłkarze Podhala Nowy Targ rozpoczęli zimowe przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek 3 ligi. W pierwszych zajęciach pod wodzą nowego duetu trenerskiego Marcin Zubek (zastąpił w roli pierwszego szkoleniowca Dariusza Mrózka) – Paweł Kucek udział wzięło 25 zawodników.

W tej grupie byli wszyscy Ci gracze, którzy byli w kadrze zespołu w rundzie jesiennej. Wszyscy mają bowiem aktualne kontrakty. Pojawiła się jedna nowa twarz. To Michał Banik, były piłkarz m.in. grup młodzieżowych Wisły Kraków, a ostatnio czwartoligowego Orła Ryczów. To jest już jego trzecie podejście go gry w zespole z Nowego Targu. Kolejni testowani będą sprawdzani w trakcie okresu przygotowawczego.

- Okres przygotowawczy zaczniemy etapem adaptacyjnym. Będzie on stosunkowo krótki, gdyż zawodnicy intensywnie przepracowali okres bazowy i już na tym etapie mają podstawy do dalszej pracy. W kolejnych etapach przygotowań będziemy powoli zwiększać intensywność oraz objętość treningową, największa ona będzie w okolicach połowy lutego. Oprócz etapów dotyczących kształtowania cech motorycznych, będziemy także mocno pracować nad doskonaleniem naszego modelu gry. Po analizie rundy jesiennej mamy spory materiał dotyczący tego co poprawić. Runda rewanżowa rozpoczyna się dosyć szybko, czasu jest nie wiele, dlatego skupiamy się na mądrej pracy, tak by być optymalnie przygotowanym do pierwszego meczu mistrzowskiego - mówi trener Marcin Zubek 

Nowotarżanie mają w planach 11 gier kontrolnych. Pierwszy sparing zagrają już w sobotę, a rywalem będzie pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko Biała.

Po rundzie jesiennej Podhale w tabeli zajmuje miejsce 10 z dorobkiem 25 punktów. Runda wiosenna ma ruszyć 7 marca.

Plan sparingów:
11.01 Podbeskidzie Bielsko Biała (wyjazd)
18.01 Wierchy Rabka (?) (dom)
25.01 Lider Włocławek (dom)
1.02 FK Poprad (wyjazd)
5.02 wolny termin
8.02 BTS Rekord Bielsko Biała (wyjazd)
12.02 Wigry Suwałki (wyjazd)
14.02 Stal Stalowa Wola (dom)
22.02 Zeleziarnie Podbrezova
29.02 Beskid Adrychów