IMG 2091

HOKEJ. Drugą porażkę w turnieju Mistrzostw Polski juniorów młodszych ponieśli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ i tym samym stracili już szansę na awans do strefy medalowej.

Nowotarżanie już w 31 sekundzie meczu stracili pierwszego gola. Drugiego zaraz na początku tercji drugiej, a po kolejnych 8 minutach przegrywali już 0:3. W 35 min wreszcie trafiło Podhale, konkretnie Kacper Malasiński, który wykorzystał rzut karny. „Szarotki” przejęły inicjatywę, atakowały, ale w 47 min grając w liczebnym osłabieniu straciły gola numer 4. Co prawda w 51 min - także podczas liczebnego osłabienia – do bramki Sokołów trafił Fabian Kapica, ale to wszystko na co było tego dnia stać podopiecznych Ryszarda Kaczmarczyka.

- Teoretycznie było to lepszy mecz w naszym wykonaniu niż ten wczorajszy, ale co z tego, skoro nie znalazło to przełożenia na wynik. Chłopaki bardzo się starali. Podziękowałem im za to w szatni. Nie można im odmówić serca i ambicji, ale zabrakło jakości w naszym poczynaniach. Przede wszystkim nie umieliśmy wykorzystać swoich okazji, a przeciwnik to potrafił. Trzy gole straciliśmy po wrzutkach przed bramkę, na co chłopaków przed meczem uczulałem. W trzeciej tercji zaczęliśmy łapać głupie kary. Szkoda. Jutro już gramy tylko o honor. Nic jednak nie bierze się z przypadku. Chłopaki muszą siąść i zastanowić się czy zrobili wszystko by jak najlepiej przygotować. Dawniej przed takimi turniejami trenowało się nawet dw razy dziennie, dziś tych chłopaków trudno zmobilizować do tego by raz dziennie przychodzili na trening. Sam się zastanawiam czemu tak się dzieje i myślę, że to złożony problem – powiedział po meczu szkoleniowiec „Szarotek”

MMKS Podhale Nowy Targ - Sokoły Toruń 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Bramki: 0:1 Piskalski – Proczek (0:31), 0:2 Piskalski – Proczek – Wenker (21:08), 0:3 Dobrzeniecki – Ongirski (27:18), 1:3 Malasiński (34:09 karny), 1:4 Piskalski –Wenker (46:21 w przewadze), 2:4 F. Kapica – T. Kapica (50:03 w osłabieniu).
Podhale: Klimowski – Wikar, Nykaza, Jarczyk, Worwa, Plewa – Szlembarski, Żurawski, F. Kapica, T. Kapica, Trzebunia – Danel, Słowakiewicz, Malasiński, Długopolski, Leja – Sarniak, Pudzisz, Sokół, Siuty, Maciaszek.