11aakolusztreningi111

Wychowanek Podhala Nowy Targ Marcin Kolusz – który zeszły sezon spędził w GKS Katowice -  wyjeżdża z Polski. W nowym sezonie grał będzie w najwyższej lidze w Finlandii, w klubie Vaasan Sport! Transfer pilotowała agencja Hockey  Progress Management, Krzysztofa Zapały i Przemysława Nasiukiewicza.

 

35 – letni Kolusz będzie drugim Polakiem w historii SM Liiga. Pierwszym był Mariusz Czerkawski, który w sezonie 1994-1995 w trakcie trwania w lidze NHL lock outu, zaliczył 7 meczów w drużynie Kiekko – Espoo.

Kolusz w swojej dotychczasowej karierze grał już w zagranicznych klubach. W sezonie 2003-2004 reprezentował kanadyjski zespół z juniorów Vancouver Giants z ligi WHL. Z kolei w latach 2005 – 2008 był zawodnikiem czeskiego  Ocelari Trinec. W tym okresie występował też na wypożyczeniach w Havirov Panthers i Jestrabi Prostejov. Sezon 2008-2009 z kolei spędził w słowackim HK SKP Poprad.

Po powrocie do Polski grał w Nowym Targu, Sanoku, Tychach, ponownie w Podhalu i ostatnio w Katowicach. Ma w dorobku 3 tytuły Mistrza Polski.