zarzad. fot M. Zubek

NOWY TARG. 61 delegatów uczestniczyło w piątkowym VII Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, które odbyło się w Sali Obrad nowotarskiego Urzędu Miasta.

Początek blisko pięciogodzinnej debaty zdominowała dyskusja nad sprawozdaniem z działalności ustępującego zarządu. Dwóch z jedenastu jego członków nie uzyskało absolutorium. Pierwszym z nich był prezes ostatnich trzech kadencji Dariusz Mazur a z wnioskiem o nie udzielenie mu votum zaufania wystąpiła Komisja Rewizyjna. - Dopatrzyliśmy się wielu uchybień w pracy Pana prezesa począwszy od bałaganu w sekretariacie, po brak przejrzystości w rozliczeniach finansowych a skończywszy na sposobie w jakim rozstał się z podhalańską piłką – wyjaśnił przewodniczący Komisji Kazimierz Lichnowski. Drugą osobą która nie dostała absolutorium był były już szef Wydziału Gier Tadeusz Firek. Pod jego adresem padło z sali wiele ciężkich oskarżeń jak przykładowo fałszowanie dokumentów, nierespektowanie przepisów i regulaminów, świadome błędy przy weryfikacji zawodników do poszczególnych drużyn czy też obojętność wobec spraw i problemów zgłaszanych przez działaczy klubowych.

Wybory na prezesa rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. Spośród trzech zgłoszonych kandydatów, największym poparciem cieszył się Jan Kowalczyk. Otrzymał 32 głosy a jego konkurenci Stanisław Curlej i Gabriel Szumal odpowiednio 15 i 10. – Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali a tych, którzy byli przeciwko postaram się przez te najbliższe 4 lata przekonać, że jednak można mi zaufać. Będę starał się działać na szeroką skalę. Problemów jest wiele stąd jestem otwarty na współpracę i doradztwo wszystkich tych, którym leży na sercu dobro podhalańskiej piłki – oznajmił nowo wybrany prezes. Oprócz niego w skład zarządu weszli: Franciszek Siuta, Bogusław Górnik, Gabriel Szumal, Daniel Siwor, Stanisław Wojtusiak, Grzegorz Wrona, Łukasz Królczyk, Paweł Podczerwiński, Jan Gluc oraz Franciszek Górecki.