Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Drużynowy Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu W Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej – błyskotliwe zwycięstwo „Venuleta”

Reklama

W Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej – błyskotliwe zwycięstwo „Venuleta”

ligstrzel186

NOWY TARG. Od końca października, w trzech rundach, na nowotarskiej strzelnicy LOK, rozgrywana była Międzyszkolna Liga Strzelecka. We wszystkich trzech rundach triumfowali kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta. W ich też ręce – oprócz pucharu dla zwycięzców tegorocznej Ligi - poszło aż siedem z dziewięciu w sumie pucharów.

Tak po dwóch latach, kiedy I miejsca w Lidze Międzyszkolnej – mimo niewielkiej przewagi nad „Venuletem” - nie oddawała najliczniejsza na Podhalu szkoła, czyli Zespół Szkół Technicznych i Placówek, kadeci trenowani przez ppłka Wiesława Patlewicza nie tylko wyszli na prowadzenie, ale też zdystansowali niewątpliwie mocnych konkurentów.

Był czas, kiedy w Lidze Międzyszkolnej rywalizowało 7 drużyn z całego powiatu nowotarskiego. W minionych dwóch latach liczba placówek, które wystawiały swoje reprezentacje zmalała do trzech, ale – nie licząc „Venuleta” – ekipy „metalki i „Goszczyńskiego” należą do najsilniejszych. W drużynie I LO jest jeden klubowicz, a reprezentację „metalki” łatwo było wyłonić spośród 1.800-osobowej uczniowskiej rzeszy.

Każda 6-osobowa drużyna składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Wszyscy strzelali z karabinka sportowego WOSTOK kaliber 5,6 milimetra, w postawie leżącej. W każdej rundzie zawodnik oddawał 5 strzałów próbnych i 20 ocenianych (po 5 do czterech tarcz). Podczas dwóch pierwszych rund – rozgrywanych końcem października i na początku listopada, zawodnicy cieszyli się ciepłą, słoneczną pogodą. Chłodniej było tylko podczas III rundy finałowej.

Po puchar za I miejsce, kadeci z „Venuleta” sięgnęli, uzyskawszy aż 131-punktową przewagę nad drużyną „metalki”, z 3.085 w sumie punktami na koncie. O wyrównanym poziomie dwóch kolejnych drużyn świadczy zaledwie 10-punktowa różnica miedzy nimi: „metalka” wystrzelała 2.954 punkty, a „Goszczyński” – 2.944.

Co więcej – aż piątka strzelców z „Venuleta” znalazła się w siódemce najlepszych strzelców open. Nie drgnęła ręka triumfatorowi w tej kategorii – Patryk Bąk każdą rundę kończył wyrównanym, bardzo wysokim wynikiem, zdobywając w sumie 550 punktów. II był Łukasz Galica – 537 pkt, a III miejsce wywalczyła Justyna Kmin – 533 pkt.

Przy wręczaniu pucharów, medalem za całokształt działalności na rzecz propagowania strzelectwa uhonorowana została zajmująca się edukacją dla bezpieczeństwa nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 – Ewa Kolasa.

Międzyszkolna Liga Strzelecka - finał

Fot. z archiwum Szkoły

 

 

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama