111aaplakatsiatka1111

SIATKÓWKA. W dniach 4-6 stycznia odbędzie się IX Międzynarodowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Nowotarskiego Drużyn Mieszanych organizowany przez stowarzyszenie Volley Rabka oraz Towarzystwo Sportowe „Podhalański” z Czarnego Dunajca.

Jest to 9 edycja wyjątkowa ze względu na ilość zgłoszonych drużyn, ponieważ wezmą w niej udział aż 42 teamy z Polski, Czech, ze Słowacji,Austrii oraz Rumunii.

Zawodnicy Volley Rabka brali udział w turnieju Cupa Caro w Bukareszcie w lipcu 2018 roku. Stąd po raz pierwszy będziemy gościć drużynę z Rumunii Thunder Spike. Zawody rozgrywane będą na 5 halach sportowych i aż 7 boiskach siatkarskich: w I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju, Zespole Szkół w Spytkowicach, w Szkole Podstawowej w Rokicinach Podhalańskich, w Szkole Podstawowej w Skawie oraz Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej.

W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie drużyny amatorskie mieszane (co najmniej dwie kobiety na stałe grające na boisku). Mecze zaczynają się w najbliższy piątek od godziny 18.00 i zakończą w Mszanie Dolnej ok. godziny 16.00. Patronat objął Starosta Nowotarski oraz Burmistrz Rabki-Zdroju oraz Burmistrz Mszany Dolnej. Zapowiada się ekscytujący siatkarski weekend. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania
Organizator turnieju
Beata Skrzesińska-Milc