111aaapodhaleslowacj12121

HOKEJ. Zawodnicy MMKS Podhala Nowy Targ z rocznika 2008/2009 zajęli drugie miejsce w Międzynarodowym turnieju na Słowacji. Brały w nim udział drużyny z Węgier, Słowacji, Francji oraz Czech.

Młode „Szarotki” w finale przegrały z czeskim HC Slovan Morawvksa Trebova 4:7. Wcześniej w grupie nowotarżanie wygrali 3 mecze i ponieśli 2 porażki. Dało im to awans do półfinału gdzie ograli jedną z drużyn węgierskich.

- Dla większości naszych chłopaków było to ogromnym wyzwaniem gdyż na co dzień grają jeszcze mini-hokej,  a tutaj zderzyli sie z grą na całe lodowisko, ze wszystkim przepisami obowiązującymi w hokeju. Mieli okazje się przekonać jak ogromna jest to różnica. Podołali wyzwaniu i spisali sie wyśmienicie. Przede wszystkim pokazali ogromne serce do gry. Wielkie słowa uznania należą sie trenerom: Rafałowi Sroce oraz Peterovi Bohunickiemu – podkreśla kierownik zespołu Piotr Budzyk

MMKS Podhale grał w składzie: Stanisław Michalski, Kacper Jastrzebski, Maksymilian Głowa, Maksymilian Zaręba, Gabriel Wsół, Bartłomiej Budzyk, Kacper Łapsa, Jakub Szlembarski, Adrian Fryźlewicz, Kamil Bocheński, Filip Ciążyński, Igor Kosmal, Piotr Warzycki, Maksymilian Rusnak, Karol Kalata oraz, Kacper Kwak.

Duże wyróżnienie spotkało Bartłomieja Budzyka, który został wybrany do drużyny „Gwiazd” turnieju i jednocześnie wybrany najlepszym graczem Podhala.