IMG 6645

NARCIARSTWO. W sobotę na Skalitem rozegrany został drugi konkurs skoków narciarskich, który odbywał się w ramach III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Najwięcej razy na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Młodzicy oraz Junior.

Wśród Dzieci Starszych żadnych szans rywalom nie dał dzisiaj Wiktor Szozda. Reprezentant wiślańskiego klubu oddał skoki na odległość 74 oraz 75 metrów i drugiego zawodnika pokonał o prawie 15 punktów. - Fajnie mi się dzisiaj skakało, a moje skoki były równe i dalekie - ocenia sobotni konkurs Szozda. - Warunki nie były jednak równe, ale mimo to jestem bardzo zadowolony - dodaje. - Zawsze zwycięstwa i dobre skoki motywują do dalszej pracy. Aktualnie staramy się z trenerem poprawiać i eliminować każdy błąd, który się pojawia - podsumowuje złoty medalista. Na drugim stopniu podium stanął Klemens Staszel z klubu KS Eve-nement Zakopane, a brąz wywalczył klubowy kolega Szozdy - Mikołaj Wantulok.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii Młodzicy stanął Marcin Wróbel z zakopiańskiego AZS-u (74,5 i 75,5 m). - Moje skoki były generalnie dobre, lecz wkradły się jednak małe błędy. Na szczęście nie przeszkodziły mi one w odniesieniu zwycięstwa - podkreśla Wróbel. - W pierwszej serii niestety mieszał, a za to w finale troszkę się uspokoił - dodaje. - Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i zmotywowany do dalszej pracy. W zimie, po raz pierwszy, chciałbym założyć koszulkę lidera - zaznacza zawodnik AZS-u Zakopane. Srebrnym medalistą został Klemens Joniak z klubu LKS Poroniec Poronin, natomiast podium uzupełnił Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane.

Wśród Juniorów Młodszych zwycięstwo odniósł Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra (102,5 i 103 m). - Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej,ponieważ moje wcześniejsze skoki na treningach nie były w połowie tak dobre jak te, które oddałem dzisiaj i wczoraj na zawodach - podkreśla Habdas. - Tym bardziej jestem zadowolony, bo nawet się nie spodziewałem, że zajmę dwa razy miejsce na podium. Gdzieś z tyłu głowy pojawiały się takie myśli, ale wiedziałem, że moje skoki nie są najlepsze i ciężko będzie to zrealizować - dodaje podopieczny Krzysztofa Bieguna.

Medaliści sobotnich zawodów LOTOS Cup 2019:

Dzieci Młodsze
1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
2. Szymon Byrski - KS Chochołów
3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Dziewczęta
1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
2. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

Dzieci Starsze
1. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane
3. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy
1. Marcin Wróbel - AZS Zakopane
2. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
3. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane

Kobiety
1. Anna Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
2. Nicole Konderla - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Joanna Szwab - AZS Zakopane

Junior Młodszy
1. Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
2. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior
1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
2. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Stanisław Ciszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Senior
1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
2. Adam Ruda - SSR LZS Sokół Szczyrk
3. Bartosz Czyż - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

mat. prasowy 

fot. Martyna Mital