szcz2

W słoneczną zimową niedzielę przy wspaniałych warunkach narciarskich uczniowie placówek oświatowych sprawdzili swe umiejętności podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został w Jaworkach na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.

W tegorocznych sportowych zmaganiach wzięło udział 62 zawodników z terenu gminy, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: Grupa I – klasy I-II, Grupa II – klasy III-IV. Grupa III – klasy V-VI, Grupa IV – klasy VII-VIII, Grupa V - szkoły średnie

O lokatach zajmowanych przez poszczególnych zawodników decydował łączny czas przejazdu. Zgodnie z opracowanym regulaminem zawodów zwycięzcy od I do V miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący od I do III lokaty otrzymali dodatkowo bony podarunkowe do realizacji w Sklepie Firmowym 4F w Szczawnicy oraz medale ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Ponadto najlepszy zawodnik w danej grupie wiekowej otrzymał puchar Burmistrza za najlepszy wynik w określonej kategorii.

szcz4

Najlepszym zawodnikiem całego, rozgrywanego Pucharu został Denis Madeja z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, który podczas tegorocznej edycji zawodów, uzyskał najlepszy czas (28,74), zaś najlepszą zawodniczką została Paulina Słowik ze Szkoły Podstawowej nr 2 z czasem (31,42) i tym samym otrzymali z rąk Sekretarza – Pana Tomasza Ciesielki pamiątkowy statuetki.

Ponadto wśród wszystkich startujących w zawodach uczniów rozlosowano pięć bonów podarunkowych- „szczęśliwych losów” do realizacji w sklepie sportowym 4F. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR ze Szczawnicy.

Wyniki:

Grupa I – klasy I-II Dziewczęta
I. Sułek Lena
II. Majerczak Emilia
III. Szczepaniak Emilia

Grupa II – klasy III-IV Dziewczęta
I. Ziemianek Karolina
II. Zachwieja Karina
III. Waligóra Łucja

Grupa III – klasy V-VI Dziewczęta
I. Słowik Paulina
II. Gacek Ewa
III. Sułek Samanta

Grupa IV – klasy VII-VIII Dziewczęta
I. Kołodziejska Klara
II. Macanowicz Aleksandra
III. Stec Wiktoria

Grupa V - szkoły średnie Dziewczęta
I. Oleś Laura
II. Gabryś Patrycja

Grupa I – klasy I-II Chłopcy
I. Gacek Jakub
II. Zmarlik Bartosz
III. Salamon Hubert

Grupa II – klasy III-IV Chłopcy
I. Fryźlewicz Mikołaj
II. Dyda Filip
III. Dębski Tymoteusz

Grupa III – klasy V-VI Chłopcy
I. Szczepaniak Mateusz
II. Styrylski Maciej
III. Szczepaniak Tomasz

Grupa IV – klasy VII-VIII Chłopcy
I. Poremba Paweł
II. Symela Piotr
III. Symela Paweł

Grupa V - szkoły średnie Chłopcy
I. Madeja Denis
II. Ziemianek Jakub
III. Dulak Kamil

szcx3

żródło: UM Szczawnica