Podhale Region

Piątek, 23 luty 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Lut 2018 6am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Zakopane wdraża system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

ZAKOPANE. W Urzędzie Miasta Zakopane odbywa się dwudniowe szkolenie prezeDSC 0073 wynikntujące system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD), który zostanie tu wkrótce wdrożony. Zakopiański urząd będzie na nim pracował jako pierwszy samorząd w Małopolsce.

172 lata od Poruszeństwa i 100 lat odzyskania Niepodległości

GMINA CZARNY DUNAJEC. Niezwykle uroczyście świętowano 172 rocznicę Powstania Chochołowskiego – zrywu chłopów przeciw zaborcy, wpisującego się w walki powstańcze. Równocześnie była to inauguracja na Podhalu obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W obchodach wzięło udział wielu gości, a wśród nich Piotr NowDSC 0163acki, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz parlamentarzyści.

Oddział psychiatryczny – w generalnym remoncie do wiosny

psychrem181PODHALE. Na oddziale psychiatrii Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego rozpoczął się generalny remont. W przetargu na wykonanie, spośród sześciu oferentów, zostało wybrane konsorcjum firm pod nazwą Przedsiębiorstwo Robót Inwestycyjnych „Duda” Grażyny Dudy z Mszany Dolnej. Koszt prac, które już biegną, przekroczy 2,5 miliona zł.

Jordanów stawia na ekologię i aktywność

POWIAT SUSKI. Blisko 21 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 trafiło do Jordanowa. Za fundusze uda się zrealizować w tym mieście cztery projekty będą to przedsięwzięcia Foto 171000xekologiczne i drogowe. Umowy gwarantujące przyznanie unijnej dotacji na realizację tych projektów na ręce burmistrz Iwony Bilskiej przekazał Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Na feralnym skrzyżowaniu – światła po korekcie

światkor18NOWY TARG. Obiecana przez Generalną dyrekcję zmiana ustawień sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarska jest już faktem. Światła w nowej konfiguracji przeszły „chrzest bojowy” w czwartek.

W Miejskim Centrum Sportu – nowy dyrektor z Łopusznej

mcsirlut18NOWY TARG. W miniony poniedziałek stanowisko dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji objął Krzysztof Łapsa. Następca Cezarego Szafrańca, zwycięzca kolejnego konkursu po udaremnionym przez CBA objęciu funkcji przez Mirosława S. – do tej pory pracował w wydziale budownictwa Urzędu Gminy Nowy Targ, zajmując się zamówieniami publicznymi.

Do końca 2020 roku Podhale czeka inwestycyjna rewolucja

ZAKOPANE. Prawie 700 mln zł w formie dotacji z RPO przyznanych od 2014 roku dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, łatwiejszy dojazd w Tatry dzięki kolejnym inwestycjom drogowym i rozwojowi połączeń kolejowych DSC 57871000xoraz transgranicznych, milionowe dotacje na stworzenie węzłów przesiadkowych w Zakopanem i Kuźnicach, blisko 3 tys. ekologicznych kotłów, które pomogą w walce ze smogiem, rozbudowa zakopiańskich szpitali i poprawa bazy sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego – to tylko kilka wybranych przykładów, które potwierdzają, że – dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego i unijnym środkom z programów regionalnych – Podhale cały czas się zmienia, a w ciągu najbliższych dwóch lat przejdzie rewolucję właściwie w każdej dziedzinie.

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa – z unijnym dofinansowaniem i nadziejną na dobre relacje z samorządami

palusz181NOWY TARG. W zasobach Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej żyje niemal połowa obywateli miasta. Lata inwestycyjnego rozmachu, związanego głównie z prosperitą obuwniczego kombinatu – ta potężna wspólnota ma już za sobą. Koncentruje się teraz na poprawieniu stanu swojej substancji, a w tym celu pierwszy raz sięgnęła po środki unijne.

Podhalańska Kolej Regionalna najpewniej ruszy w kwietniu, a w sierpniu – gotowy węzeł Poronin (aktualizacja)

1 wizualizacja 1PODHALE. Już wkrótce zmniejszą się korki na Zakopiance pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem. Za nieco ponad dwa miesiące ruszy Podhalańska Kolej Regionalna, a jeszcze w tym roku zakończą się roboty budowlane przy węźle Poronin – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w tej części województwa, której koszt oszacowano na blisko 50,5 mln zł. Podczas wizyty na Podhalu marszałek Jacek Krupa podsumował nie tylko dotychczasowe prace, ale też przedstawił szczegóły dotyczące nowego połączenia kolejowego.

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej - z udziałem nowotarskich i rabczańskich policjantów

memkacz18RABKA-ZDRÓJ - POLCZAKÓWKA. Policjanci z KPP Nowy Targ i KP w Rabce–Zdroju wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na stoku Stacji Narciarskiej Polczakówka–ski. Patronat nad Memoriałem sprawowali Prezydent RP Andrzej Duda i Marta Kaczyńska.

Wicemarszałek Kozak po nowotarskim dyżurze: o niskiej emisji, rewitalizacji, wozach strażackich

kozak18NOWY TARG. Strażackie potrzeby, problemy rewitalizacji i walki z niską emisją zdominowały dyżur wicemarszałka województwa, Wojciecha Kozaka w Nowym Targu. Do stolicy podhala zaprosił go radny wojewódzki Stanisław Barnaś, towarzysząc również podczas krótkiej konferencji prasowej.

Reklama