Podhale Region

Wtorek, 21 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Sie 2018 7pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości

Reklama

Ławki Niepodległości - rusza konkurs dla samorządów

20180809lawkaPoznaliśmy zwycięski projekt ławki pomnikowej upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, teraz przyszedł czas, aby Ławki Niepodległości stanęły w całej Polsce.

Biblioteka w Nowotarskiej Strefie Relaksu

20180703strefa czytelnikaStrefa Relaksu , która powstała nad Białym Dunajcem cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Nowego Targu. 

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zatem zaproponować odwiedzającym to miejsce skorzystanie ze Strefy Czytelnika. 

Chcesz poczytać na miejskiej plaży, zrelaksować się i odpocząć  przy ciekawych książkach.

Idea bookcrossingu, którą promujemy w naszej placówce, a także na imprezach okolicznościowych m.in. na Jarmarku Podhalańskim, od teraz będzie także  dostępna w Czytelni  Strefy Relaksu. 

Książki, które tam udostępnimy, będzie można czytać na miejscu, lub zabrać je ze sobą. 

Jeżeli masz w domu książki, które już przeczytałeś , możesz wymienić je na akcyjnym regale. 

Dokładny regulamin Strefy Czytelnika dostępny jest na plakacie informacyjnym.

Zapraszamy do relaksu z książką i z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu.

Pozdrawiamy!

Między stadionem a dworcem PKP - pierwszy w Polsce Ibis z basenem

hotelwoj181NOWY TARG. Coraz większe zainteresowanie budzi potężna kubatura pomiędzy Stadionem Miejskim im. Piłsudskiego a dworcem kolejowym. Budowa rozpoczęła się w połowie maja, a do tej pory wykonawcy mają już za sobą najgorszy etap – obiekt wyszedł z przyziemia i mury pną się w górę. Powstaje tu hotel sieci Ibis Styles, o funkcji hotelu miejskiego.

18 Jarmark – ma być gorący i „wypasiony” (duża galeria)

jarmotwar181NOWY TARG. Parada Gazdowska rozpoczynająca 18. Jarmark Podhalański stała się prawdziwym przeglądem aktywności nowotarżan i ich talentów. W tym barwnym korowodzie pokazała się prawie cała społeczność – czynna w zespołach, klubach, stowarzyszeniach; ucząca młódź z katedr w „Podhalance”, rozkochana w koniach, hokeju, sportach motorowych, tańcu i folklorze.

Bez skierowania - rehabilitacja

plakat wersja rehabilitacja Tekst promocyjny. POWIAT NOWOTARSKI. Jeśli masz problemy z narządami ruchu, a pracujesz na terenie powiatu nowotarskiego, to bez najmniejszego problemu możesz sam bez żadnych skierowań od lekarza rodzinnego zapisać się na rehabilitację. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu realizuje bowiem projekt pod nazwą: „Profilaktyka i rehabilitacja osób z dysfunkcjami narządu ruchu utrudniającymi wykonywanie pracy zawodowej zamieszkałych na terenie powiatu nowotarskiego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu”.

W 100 rocznicę odzyskania niepodległości otwarty „Czerwony Dwór” i porozumienie stolicy Tatr z „Podhalanką”

DSC01980ZAKOPANE. Podniośle z udziałem wielu znakomitych gości otwarto po gruntownej renowacji willę „Czerwony Dwór”. Podpisano też uroczyście porozumienie pomiędzy miastem Zakopane, a Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu. Wydarzenie to, czyli oficjalne otwarcie Centrum Kultury Rodzimej w willi „Czerwony Dwór” niejako zainaugurowało jubileuszowy 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Rozbiórki na terenie starego szpitala – powinny ruszyć w tym miesiącu

starszpitprac18NOWY TARG. W tym tygodniu ma być rozstrzygnięty przetarg, który Podhalańska Wyższa ogłosiła na wyburzenie 11 budynków w obrębie starego szpitala. Przyszły tydzień to termin ogłoszenia przetargu z kolei na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy głównego obiektu z historyczną fasadą.

110-lecie „Sokoła”. Kuźnia niezłomnej polskości i fizycznej tężyzny (aktualizacja)

sokół110181NOWY TARG. Na rok 100-lecia polskiej niepodległości przypadło świętowanie jeszcze starszej daty - 110-lecia oddania i poświęcenia gmachu „Sokoła”. – To była jedna z największych sokolni w Polsce – druga po Krakowie, znacznie większa od sokolni w ówczesnej wsi Zakopane – wspominał przy uroczystościach druh Stanisław Marduła, prezes zakopiańskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, absolwent tej szkoły sprzed 50 lat. 25 lat temu absolwentem „Sokoła” stał się dzisiejszy burmistrz Nowego Targu.

Od dziś – jazda nowym węzłem Zabornia

wezzab181„ZAKOPIANKA”. Pierwszy wiadukt na budowanej S7 Lubień – Rabka Zdrój, odcinek Skomielna Biała – Rabka Zdrój, na węźle Zabornia - zostanie oddany do użytkowania kierowcom. Jest to wiadukt w ciągu DK7, w kierunku na Chyżne, przebiegający nad budowaną drogą ekspresową.

Od jutra – budowa ronda na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Sikorskiego

rondo181NOWY TARG. Od jutra, czyli od wtorku 14. sierpnia, rozpoczyna się budowa czterowlotowego ronda na drodze krajowej 49, w ciągu Alei Tysiąclecia, na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego.

Żarówki obywatelskich pomysłów – jakby się wypalały…

BOwnios18NOWY TARG. 17 wniosków złożonych do Budżetu Obywatelskiego 2019 to mniej niż połowa ubiegłorocznej liczby zgłoszonych zadań. Łączna wartość tych pomysłów nie przekracza 1,5 miliona zł. Wśród wnioskodawców przeważają osoby aktywne i w poprzednich edycjach.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama